Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Časopis Sušená sušenka bilancuje

autor: HR

Devět měsíců práce má za sebou školní časopis na ZŠ U Nemocnice. Děvčata mu z recese dala jméno Sušená sušenka. Postupně rostla obliba časopisu a dnes vychází jednou za čtrnáct dnů v nákladu 140 výtisků, což je na školu s pěti sty žáky docela slušné. Čtenáři jsou ochotni za něj zaplatit i víc než tři koruny, které časopis stojí. Proto se děvčatům podařilo nakoupit krmení do záchytných kotců za 1.600,- Kč. Před Vánocemi zbylo dokonce tolik peněz, že za 1.100,- Kč děvčata z redakční rady nakoupila ještě dárky pro malé obyvatele v Dětském domově v Rumburku.

Těsně před svátky se pak konala slavnostní nadílka v záchytných kotcích. Z ní je i naše fotografie. Účastnil se jí i místostarosta pan Ing. Jaroslav Sykáček, který děvčatům poděkoval jménem Města Rumburk, které záchytné kotce zřídilo. Navíc předal děvčatům i drobné dárky za jejich pomoc psům a potažmo i městu.

Druhá nadílka pak byla v dětském domově. Děvčata přišla zrovna v okamžiku, kdy si děti rozdávaly dárky u stromečku, a jejich příchod s dalšími hračkami byl skoro symbolický. Malé holčičky a kloučci ihned návštěvu z časopisu zatáhli a zapojili do rozdávání. Děvčata si musela prohlédnout všechny dárečky a mnohé ihned vyzkoušet, jak skvěle se s nimi hraje. Po hodince her a radovánek s maličkými obyvateli domova se jim ani nechtělo domů. Ihned si se sestřičkami a vychovatelkami dohodly, že přijdou častěji navštívit domov a pohrát si s tamními dětmi, které své nové velké kamarádky nechtěly ani pustit. Dětský domov požádal redakci Rumburských novin, abychom jejich jménem poděkovali redakci Sušené sušenky za jejich obětavou a příkladnou práci.

Ve škole jde Sušenka příkladem, protože těsně před svátky děti ze 4.B se svojí třídní učitelkou paní H. Hockou vybraly více jak 600,- Kč, za které nakoupily krmení pro psy v záchytných kotcích a daly to jejich obyvatelům jako dárek. Redakce Rumburských novin drží novinářkám ze ZŠ U Nemocnice palce a bude jejich snažení podporovat.

rn0109
Na Fotografii P. Zápotockého zleva: Z. Bušová, L. Marková, K. Stejskalová, K. Bláhová, M. Kolářová a K. Vítová

Tisk Tisk | E-mail E-mail