Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hudba přináší radost

autor: Mgr. Jitka Otmarová, ZŠ Tyršova

rn0912_0 Pro někoho je jaro spojeno s probouzející se přírodou, pro naši školu zase s koncertem, který pro rodiče a všechny přívržence dobrého zpěvu připravily dětský pěvecký sbor Zvoneček z 1. stupně ZŠ a dětský pěvecký sbor Tyršovské zvonky z 2. stupně ZŠ pod vedením sbormistryně Mgr. I. Millerové.

Vystoupení „Zvonečku“ bylo velice milé a bezprostřední, jejich písničky – Veselá pohádka, Strašidelná pohádka, Královská pohádka – navodily příjemnou atmosféru v aule naší školy. Sólové vystoupení (Veronika Houdová, Markéta Hýblová, Nikola Kovalová) mělo velký úspěch a nikoho nenechalo na pochybách, že se nám objevují nové talenty.

Z pohádkového světa jsme se pak přenesli do oblasti muzikálů. Hoši a dívky z „Tyršovských zvonků“ zazářili. Písně z muzikálu Jesus Christ Superstar nebo West Side Story byly skutečně nádherné. Jejich vystoupení mělo vysokou úroveň a veliký aplaus byl toho důkazem. Jsem přesvědčena, že všichni přítomní byli mile překvapeni tím, co se jejich děti během roku naučily. Poděkování patří i Lucii Šplíchalové a Tomáši Činčalovi za pěkný klavírní doprovod.

Tisk Tisk | E-mail E-mail