Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tři prvenství ze Sakury

autor: Judoklub Rumburk

Naše judistická mláďata dala o sobě opět vědět. Výrazným způsobem se tentokrát prosadila na Sakura cupu v sobotu 20. dubna v Liberci.

Svou váhu do 36 kg vyhrál (tak jako před týdnem v Teplicích) Jakub Hanek. Z pěti zápasů vyhrál čtyři, z toho 3 před časovým limitem, Mikeše z Varnsdorfu pak porazil po vyrovnaném boji na ocenění koka (3 body) a prohrál pouze s Hubáčkem z Jičína – na „praporky“ (1 bod). Ten však naštěstí také jeden zápas prohrál a při větším počtu získaných pomocných bodů se stal celkovým vítězem Jakub Hanek.

Ve váze do 44 kg překvapil své trenéry i okolí Jakub Bláha, když zabojoval a všech svých pět utkání vyhrál před časovým limitem (10 bodů). V patnáctičlenném poli váhy do 31 kg se dokonce rýsovalo rumburské finále Vodička – Rákosník. Tomáš Rákosník ale zbytečně prohrál svůj semifinálový boj s Matějkou z Jičína, a tak se uvedené finále nekonalo. Doslova mezi prsty mu proklouzlo nakonec i 3. místo, a tak skončil pátý. Se Šarkovským z Jablonce totiž po celou dobu doslova „zametal žíněnku“, pak se však asi 3 vteřiny před koncem při chvilkové nepozornosti nechal hodit na ipon (10 bodů) – a bylo vymalováno.

David Vodička naopak celou soutěží procházel bez zaváhání a poradil si ve finále i s Matějkou, čímž nejen pomstil Tomáše, ale získal 1. místo a navíc byl oceněn jako „Nejtechničtější závodník soutěže“. V soutěži k několika utkáním nastoupili i někteří nejmladší členové Judoklubu, pro něž se soutěže nevypisují. Pochvalu si zaslouží Fabián Strecker, Honza Havlas, Radek Vyčítal a Ondra Steklý. Nastupovali k utkáním se staršími soupeři, ve kterých mnoho šancí na vítězství neměli a většinou je také prohráli, ale využili možnosti vyzkoušet si soutěžní atmosféru a prokázali bojovnost.

rn0917

V našem Judoklubu působí také děti z okolí. Takto nasazuje držení kesa gatame krásnolipský Lukáš Pakandl. Foto: D. Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail