Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hříšní lidé města… rumburského

autor: HR

Když přišel ráno 13.5. do práce pan rada Vacátko… Tak nějak by asi začínal scénář příběhu oblíbeného seriálu. Ten náš příběh se ovšem nestal v Praze, ale nedávno přímo v Rumburku. A do práce nešel pan rada Vacátko, ale trojice našich policistů, konkrétně nadpraporčík Lenka Vrbová, nadpraporčík Pavel Donát a nadstrážmistr Jiří Vrtílka.

Hned v 7.00 hod. dostali hlášení, že se firmě Elektromontex Hradec Králové ztratil z prostranství nedaleko plaveckého bazénu nakladač UNC, který zde zaparkovali den předtím kolem 21. hodiny. Všichni dobře víme, jak nesnadné je vypátrat ztracená vozítka. Naše policejní trojice ale pracovala přesně stylem rady Vacátka. Zjistila totiž, že nakladač měl špatně „obutá“ kola, vzorek byl opačně! Proto se vydali po stopě, která je vedla od Sukovy ulice, přes Lesní, Slévačskou, Výtopní až na Šluknovskou. Tady stopy končily v objektu bývalých stavebnin u garáže. Byl přivolán bývalý nájemce objektu. Od policistů se dozvěděl, jaké mají podezření, snažil se jim všemožně pomoci, a proto jim garáž na požádání ihned odemknul. A nestačil se divit, když se našem malý nakladač. Ale nejen to! Úlovek byl podstatně vydatnější! V garáži stála ještě dvě osobní auta, která zmizela již před měsícem a policie po nich marně pátrala. A že to byla auta docela pohledná – Volkswagen Golf a Seat Toledo! Když k tomu připočteme, že v tu chvíli ukazovaly hodiny jen 9.15, je to výkon více než slušný (připomeňme, že to není tak dávno, co jsme informovali o podobně rychlé práci při ztrátě pokladny z jídelny na ZŠ U Nemocnice).

Nevím, jestli se naší policejní trojici dostalo nějakého poděkování za rychle a dobře odvedenou práci, ale rada Vacátko by z nich měl radost!

Tisk Tisk | E-mail E-mail