Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Soutěž mladých zdravotníků

autor: Mgr. Miroslava Macková, ZŠ Jiříkovská, Rumburk

I letos se naše škola zúčastnila Okresní soutěže hlídek mladých zdravotníků, konané 18.5.2002 v Jílovém u Děčína. Opět se soutěžilo v těchto disciplínách: A. Praktické provedení první pomoci, B. Doprava postižených, C. Obvazová technika.

V tomto roce se do soutěže zapojila dokonce 4. družstva a úspěšně obsadila přední místa: 2. místo (D. Vítek, B. Vítková, J. Ringelhán, M. Roub, M. Kindermann), 3. místo (P. Vořechovská, A. Farkašová, P. Škytová, E. Muchová), 4. místo (K. Benčíková, R. Macková, P. Musilová, D. Klementová, V. Dohnalová) a 5. místo (B. Ledvinová,  M. Vořechovský, P. Naimanová, H. Tatíčková, D. Koukal).

rn1113_1

Děti s přehledem prokazovaly dovednosti na jednotlivých stanovištích a nejednou sklidily pochvalu    i z úst rozhodčích. Neskrývanou radost měla děvčata ze 3. třídy, která soutěžila poprvé. Příjemnou atmosféru letního dne dotvářela i pohoda v autobuse, kdy děti, které navštěvují také sboreček, zpívaly různé písničky a ostatní se k nim spontánně přidávaly. Škoda jen, že se každoročně do této soutěže zapojuje jen hrstka základních škol z celého okresu. Proč? Vždyť ve zdravotnických kroužcích se děti naučí základní znalosti, které mohou kdykoliv uplatnit při záchraně života.

Výsledková listina I. stupně:

 1. Varnsdorf Bratislavská
 2. Rumburk Jiříkovská
 3. Rumburk Jiříkovská
 4. Rumburk Jiříkovská
 5. Rumburk Jiříkovská
 6. Rumburk DDM
 7. Rumburk – Dolní Křečany
 8. Rumburk  – U Nemocnice
 9. Varnsdorf Bratislavská
 10. Děčín Březiny
 11. Rumburk  – U Nemocnice
Tisk Tisk | E-mail E-mail