Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Druhého ročníku soutěže rodin se zúčastnili i tatínkové

autor: Dana Neidhardtová, sociální pracovnice FCH

Farní charita Rumburk uspořádala v rámci projektu „Pečovatelská služba pro rodiny s dětmi“ II. ročník soutěže pro rodinu, který se konal v neděli dne 9.6.2002 od 13.00 do 17.00 hod. Letos se soutěže zúčastnilo celkem devět rodinných dvojic, vždy dítě a rodič, které se společnými silami zapojily do plnění zajímavých, někdy nesnadných úkolů. Soutěžící děti byly ve věku 2 – 8 let.

Na rozdíl od minulého ročníku, kde soutěžily pouze maminky se svými dětmi, se letos soutěže zúčastnili i tři tatínkové a jedna babička. K našemu překvapení si otcové velmi obratně vedli při výrobě vlněných bambulí, ze kterých následně vyráběli kuřátka, ženy zase nezaskočil lov ryb pravým rybářským prutem. Spolupráce dětí se svými rodiči byla vynikající a rodičům i dětem patří za jejich výkony obdiv. Se stejným počtem bodů obsadily 1. místo hned dva soutěžní páry: Karel Kovář s maminkou a Jana Seidlová s babičkou, 2. místo vybojoval Daniel Mičian s tatínkem a 3. Patricie Danielová s maminkou.

Všichni účastníci byli oceněni medailí, pěknými cenami a čestným uznáním za výkon v soutěži. Bylo by dobré podotknout, že si ve farní charitě společně zasoutěžily nejen rodiny z projektu „Pečovatelská služba pro rodiny s dětmi“, ale i rodiny z okolí Rumburka. Za   velmi pěkné ceny děkujeme všem sponzorům: Večerka v Podhájí, Miroslav Blážek; Limma Food, s.r.o., Česká Kamenice; Zelená Lékárna – Mgr. Jiří Matějček; RATIO Rumburk a Město Rumburk. Projekt „Pečovatelská služba pro rodiny s dětmi“ je podporován Nadací EURONISA Liberec.

Společné výrobky rodičů a dětí II. ročníku soutěže rodin a jiné zajímavosti z činnosti farní charity můžete spatřit v pondělí 24. června 2002 v době od 9.00 do 16.00 hodin na akci DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, která se koná v prostorách Farní charity Rumburk, ul. Sukova 1055, Rumburk (naproti gymnáziu).

Tisk Tisk | E-mail E-mail