Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Koncert pro Gabriel ve farní charitě

autor: pracovnice FCH Rumburk

rn1908_1 V pátek 18.10.2002 se od 15.00 hod. konal v klubovně rumburské farní charity Koncert pro Gabriel. Diváci mohli slyšet pěknou hudbu a zpěv v podání klientů FCH – skupiny Terne Čhave a vidět mohli taneční skupinu pod vedením Andreje Posolta z Občanského sdružení Na Křižovatce. Toto sdružení také mimo jiné představilo své projekty – nízkoprahový klub, K-centrum a občanskou poradnu.

Divákům jsme rovněž představili NROS – Nadaci rozvoje občanské společnosti – program Gabriel a pověděli jsme jim také něco o nízkoprahových klubech. Koncert byl povedený, ale diváků bylo, bohužel, méně než jsme očekávali. Přestože propagace této kampaně byla dostačující, neprobudila zájem veřejnosti o seznámení se se sociální prací v nízkoprahovém klubu v FCH Rumburk. Jediný pan starosta Ing. Sykáček se nám osobně omluvil, že se z pracovních důvodů nemůže zúčastnit. Tímto mu zároveň jménem Farní charity Rumburk chceme poděkovat za jeho návštěvnost na mnoha akcích a projevenou podporu. Právě podpora a zájem nám ze strany obyvatel chybí. Myslím, že je to opravdu škoda, neboť se dost často setkáváme s negativní kritikou a ti lidé, od kterých kritika vzejde, se často nepřišli podívat ani na to, co vlastně děláme a je naším cílem. Snad příště… Děkujeme hlavnímu sponzoru akce, kterým je a.s.Velveta Varnsdorf.

Projekt „Poradna pro ohroženou mládež“ je podporována NROS z programu Gabriel, který podporuje rozšíření nabídky zajímavých, moderních a tvůrčích projektů pro využití volného času dětí a mládeže. Jeho klíčovými principy jsou otevřenost aktivit pro širokou skupinu dětí a mladých lidí a povzbuzování jejich vlastních nápadů. Program se realizuje od roku 2000 z prostředků Robert Bosch Stiftung. Doposud podpořila nadace tuto oblast celkovou částkou téměř 12 mil. Kč. Bylo zrealizováno více než 100 projektů, které měly přínos pro přibližně 15 tisíc dětí a mladých lidí. Další podporující organizace: Ministerstvo vnitra ČR, Ministerstvo práce a soc. věcí ČR, Úřad práce Děčín, Úřad vlády ČR, Výbor dobré vůle, Město Rumburk a výnos z tříkrálové sbírky.

Tisk Tisk | E-mail E-mail