Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční koncert RKO v předvečer čtyřicátého výročí

autor: - me -

Rumburský komorní orchestr, který slaví v březnu roku 2003 neuvěřitelných čtyřicet let své existence, připravil na neděli 15. prosince v pořadí již 34. tradiční vánoční koncert. Dirigent a umělecký vedoucí orchestru pan Miroslav Lošťák pečlivě sestavil populární program. Pozval k hostování Dětský pěvecký sbor ČTYŘLÍSTEK ZŠ U Nemocnice, profesory a posluchače – hráče na dechové nástroje (trubky a lesní rohy) z roudnické vojenské konzervatoře i bývalou učitelku ZUŠ, zpěvačku Danu Langerovou.

Aulou Gymnázia v Rumburku se v podvečer o třetí neděli adventní ponesou tóny vánočních písní, koled, pastorel a zazní další hudební skvosty – Mozartovo Ave verum corpus, Rybův Slavíček, Linkova Pastorální symfonie, Vejvanovského Sonáta pro dvě trubky a orchestr ad. Jako druhý dirigent představí své žáky ředitel vojenské konzervatoře pan Milan Koršo.

Všem členům Rumburského komorního orchestru i jeho hostům patří upřímné poděkování za obětavost, se kterou pro širokou veřejnost koncert připravili a na němž budou rozdávat v čase předvánočním krásu, klid, mír a pohodu.

  rn2109_2
Rumburský komorní orchestr v roce 2002. Foto: P. Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail