Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Veřejný přebor Judoklubu Rumburk

autor: JkR

Ke své premiérové soutěži v tělocvičně Judoklubu Rumburk – veřejnému klubovému přeboru – si pozvali naši judisté závodníky 8 oddílů z nejbližšího okolí. Nakonec, vzhledem ke sněhové kalamitě, která nás překvapila právě v ten den, přijelo jen 5 družstev: Slovan Varnsdorf, Liaz Jablonec, 16. ZŠ Most, Severotuk Ústí nad Labem a také pražský Sokol Vršovice. Konkurence byla průměrně kvalitní, ale mezi startujícími se objevili i závodníci, kteří si vybojovali účast na mistrovství ČR. Je potěšitelné, že naši závodníci nezklamali a v soutěži dominovali. Vyhráli na „domácím hřišti“ 6 váhových kategorií ze 13, když ve čtyřech z nich nestartoval žádný náš závodník.

Judoklub Rumburk jako pořadatel vypsal soutěž ve 4 věkových kategoriích: nejmladší (koťata) – 8 letí a mladší, pro něž se ještě oficiální soutěže nepořádají, se utkali ve 3 vahách – do 23 kg vyhrál Čížek z Vršovic, náš Radek Vyčítal skončil 3. a Lukáš Huber na 4. místě. Váhu do 30 kg vyhrál Polášek z Mostu a ve váze do 35 kg při dvou vítězství a jedné porážce se na 1. místě umístil Lukáš Pakandl.

V mláďatech, kde startovalo nejvíce závodníků a museli být rozváženi do více vah, již tradičně vybojovali první místa naši osvědčení borci: do 31 kg Tomáš Rákosník, do 32 kg David Vodička, do 38 kg Jakub Hanek a do 46 kg Jakub Bláha. V jedenatřicítce skončil navíc Jan Havlas na 5. místě a Marek Havlůj na 8. místě. Zbývající váhy v této kategorii, kde jsme neměli naše závodníky, vyhráli do 34 kg Pozníček z Vršovic a do 36 kg Slavík z Jablonce.

Ve starších žácích byly vypsány 2 váhové kategorie. Do 66 kg vyhrál Kurucz z Mostu, když oba naši chlapci (Antonín Bláha i Jiří Janda) skončili ve svých skupinách shodně na třetích místech a nepostoupili do semifinále. Celkově se oba umístili na 5. – 6. místě. Překvapili sice svou bojovností, když porazili i borce zkušenější a s vyšším kyu, ale byla na nich přece jen znát jejich menší trénovanost. Aby dosáhli lepších výsledků, budou muset v tréninku přidat. Váhu do 66 kg celkem suverénně vyhrál Karel Schäfer, když největší práci měl s oddílovým kolegou Radkem Palinkášem, který skončil na 2. místě. Pro Karla to byla poslední zkouška před mistrovstvím ČR.

Také dorostenci soutěžili ve 2 kategoriích. Váhu do 73 kg, kterou jsme neobsazovali, vyhrál Gušilik z Jablonce. Naopak ve váze do 66 kg startoval Jan Lušňák a po bojovném výkonu vybojoval nečekané 2. místo, když porazil m.j. i Fürsta z Mostu, účastníka mistrovství ČR.

Naše první soutěž v Judoklubu se vydařila jak po stránce sportovní, tak i po stránce společenské a navíc posloužila velmi účinně a nenásilně k propagaci města jako instituce, která podporuje sport velkorysými investicemi. Všichni účastníci byli překvapeni pěkným prostředím tělocvičny i zázemím, které je mnohdy nedoceňované, ale ke sportovní činnosti potřebné. Velice oceňovali pochopení města Rumburku, které nám rekonstrukcí jedné z budov bývalých kasáren vytvořilo takové prostředí, jaké oni nemají a nám jej mohou jen závidět. Proto ani nepřekvapí, když většina z nich projevila zájem o společné soustředění, na kterých chceme využít hlavně vhodné sparingpartnery pro naše chlapce i děvčata. Plně se nám tak nyní potvrzuje, že naše dlouholeté úsilí o nalezení těch nejlepších podmínek, odpovídajících našim představám, nebylo marné a vyplatilo se. A to i za cenu několikaletých špatných či velmi špatných podmínek, kdy jsme nemohli svou činnost rozvinout v potřebném rozsahu i kvalitě a kdy navíc od nás odcházeli ti, kteří pro přežití oddílu (či později klubu) a překonání obtíží nechtěli pracovat a raději volili pro ně v tu chvíli pohodlnější řešení.

Nyní máme konečně optimální podmínky v novém a dokonce reprezentativním prostředí, a proto můžeme všem občanům našeho města oznámit potěšitelnou zprávu, že díky tomu jsme již mohli navýšit svou členskou základnu. Postupně budeme počty svých členů ještě zvyšovat, abychom uspokojili zájem dalších, převážně žáků, ale i dospělých spoluobčanů, kteří již projevili zájem např. o sebeobranu či podobné aktivity, jež jim Judoklub poskytne v rámci členství zdarma. Přihlásit se ještě mohou též další zájemci, případné informace dostanou přímo v klubovně Judoklubu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail