Sdružení pro rozvoj Šluknovska nabývá na významu

Tištěné noviny 08/2003 | 24. 4. 2003 | Nezařazené

autor: gdo

Sdružení starostů měst a obcí Šluknovského výběžku neboli Sdružení pro rozvoj Šluknovska, je stále důležitějším partnerem pro jednání s vlivnými státními úředníky, politickými osobnostmi a podnikatelskými subjekty. SpRŠ tak získává na významu, který našemu regionu může být jen ku prospěchu.

Tento trend je zřejmý již z několika posledních schůzek starostů, do jejichž práce se navíc zapojil i senátor Josef Zoser (nez.) a krajští zastupitelé Darek Šváb (ČSSD), Dana Hrábková (KSČM) a Robert Šatník (ODS). Ti všichni se zúčastnili posledního zasedání SpRŠ v Krásné Lípě (11.4.), aby mohli být svým vlivem starostům na krajských orgánech nápomocni.

Setkání se zúčastnil i zástupce hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Foldyna s celým týmem odborníků z odboru dopravy Ústeckého kraje. Hlavním bodem programu totiž byla problematika silnic na Šluknovsku a jejich oprav. Kromě toho jednali starostové i o připravované Vlastivědě Šluknovska, o nabídce internetové firmy na prezentaci Šluknovska na webových stránkách a o připravovaném květnovém rozšíření Okresní hospodářské komory do výběžku, konkrétně do Varnsdorfu a později i do Rumburka. Setkání se uskutečnilo v nově zrekonstruovaném krásnolipském multifunkčním kině, které mnohé návštěvníky doslova nadchlo.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2003/04/24/sdruzeni-pro-rozvoj-sluknovska-nabyva-na-vyznamu/