Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Havárie vyřadila zimní stadion z provozu

autor: gdo

Pondělní havárie (10.11.) na soustavě chladící směsi (Solance) způsobila vyřazení celého zimního stadionu z provozu. Její oprava nebyla ještě v době uzávěrky tohoto čísla hotova.

„Plánujeme rekonstrukci chlazení celého systému na rok 2004. Ten současný již nevyhovuje našim požadavkům,“ řekl místostarosta  Radek Engl. Na otázku, jestli bude při rekonstrukci zabudováno tak výkonné chlazení, aby bylo možno bruslit alespoň deset měsíců v roce, místostarosta odpověděl: „Zatím nemáme potřebné informace o tom, kolik by provoz tohoto zařízení stál a jestli by vůbec bylo možné provozovat na našem stadionu chlazení po celý rok. Ale nyní se seznamuji se zajímavou nabídkou na umělou plochu, na které by se dalo jezdit po celý rok na bruslích klasických i kolečkových. Ale o tom budeme teprve jednat.“

Zatím bude provedena jen dílčí oprava, kterou nyní provádí firma Ventos. Na kolik se vyšplhá cena za opravu zatím není známo. Jisté je, že při poškození nedošlo k znečištění životního prostředí ani k poškození zdraví osob.

Tisk Tisk | E-mail E-mail