Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Město pomůže místní rybářské organizaci

autor: gdo

Revitalizace retenční nádrže Tůň v Dolních Křečanech, která je v těsné blízkosti nedávno revitalizovaného rybníka Racek, by měla přispět nejen ke zlepšení životního prostředí této části Rumburka, ale i k jejímu celkovému zkrášlení a zkvalitnění. Tento úkol vzala na svá bedra Místní organizace Českého rybářského svazu v Rumburku, která se zavázala, že realizaci stavby provede během dvou let, do prosince roku 2003, a že třicet procent investičních nákladů (přibližně 1,87 milionu korun) bude hradit ze svého.

Zbylých 70 % z 6.243 tisíc korun, na které revitalizace Tůně přijde, získala MO ČRS ze státních dotací. Nyní, těsně před dokončením, se rybáři potýkají se závažným problémem, jak sehnat zbývajících 200 tisíc korun na dokončení stavby.

Obrátili se tedy s žádostí o pomoc na Zastupitelstvo města Rumburk, které ji projednalo na svém posledním zasedání a nakonec vyšlo rybářům vstříc. Schválilo půjčku v plné výši se splatností do 48 měsíců s roční úrokovou sazbou 1,4 %.

Po dokončení by tak retenční nádrž Tůň měla pojmout až 34.116 tisíc kubíků vody, délka hráze bude činit 193 metrů a výška 2,1 metrů. Celková vodní plocha tak dosáhne 15.222 tisíc metrů čtverečních. Odtěženo bylo 1.733 tisíc metrů kubických sedimentu a bahna.

Tisk Tisk | E-mail E-mail