Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské tanečnice v Sasku

autor: Pavlína Šafusová

Dvě rumburské tanečnice (Aneta Kohoutová a Marcela Jeništová) měly příležitost zúčastnit se Dnů české kultury v Sasku. Stalo se tak díky tomu, že jsou členkami varnsdorfského tanečního souboru Puntáto, který na této akci reprezentoval náš region. Akce se konala na 36 místech v Drážďanech a dalších osmi německých městech Euroregionu Labe ve dnech 24.10. až 10.11.2003. Byl to již 5. ročník, na kterém bylo prezentováno české divadlo, hudba, literatura, pořádány výstavy, promítány české filmy – a prezentován byl také scénický tanec. Puntáto bylo pozváno do drážďanské umělecké školy na šestidenní německo – český improvizační workshop na téma příběhu z knihy Hordubal Karla Čapka.

Setkání tanečnic obou zemí vyvrcholilo večerním představením – komponovaným pořadem, který vznikl v průběhu workshopu. Veřejně prezentován však byl pouze v rámci českých kulturních dnů, takže jej čeští diváci bohužel neuvidí.

Na letošní úspěšnou akci naváže v březnu 2004 setkání českých a německých tanečnic ve varnsdorfském divadle v rámci tradičního tanečního festivalu Tělem nakřivo. Srdečně jsou zváni příznivci scénického tance do hlediště, ale rádi uvítáme i nové tanečnice na pódiu.

Závěrem bych ráda poděkovala rodičům tanečnic za pomoc při zajištění zájezdu. Bez jejich porozumění by se naše činnost neobešla.

rn2007_2
Varnsdorfský taneční soubor Puntáto reprezentoval náš region v Německu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail