Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk čeká další úspěšný rok

autor: gdo

Mnozí občané Rumburka a jeho návštěvníci s potěšením sledují, jak se město stále rozvíjí a zkrášluje. Pomyslným startem do nového roku byla návštěva ministra obchodu a průmyslu Ing. M. Urbana, který přijel do Rumburka podpořit vedení města v jeho aktivitách a investory v jejich plánech. Město zdobí řada nových chodníků, opravených silnic, upravené městské parky a zeleň. K pohodlí Rumburských jistě přispívá i nové vodovodní a kanalizační potrubí a v mnohých částech města nově zbudovaná plynofikace. Reprezentativní střed města vznikl po nákladné rekonstrukci Lužického náměstí. Ještě nedávno ho „hyzdila“ budova hotelu a obchodního domu Lužan. Ale i tyto budovy procházejí v těchto měsících náročnou přestavbou a rekonstrukcí, včetně vnější fasády. Díky citlivé práci architekta tak nový Lužan mění svou tvář a začíná vynikat na Lužickém náměstí mezi ostatními historickými budovami, ale nijak nezastiňuje jejich krásu a jedinečnost. O několik kroků dále, na pěší zóně, jejíž rekonstrukce se již připravuje na nejbližší období, je dokončována budova nového soukromého zdravotnického zařízení MUDr. Popelky, a to v místě bývalé nevzhledné proluky mezi domy se stánkem na párky. Město pečlivým výběrem investora a nastavením podmínek odprodeje tohoto pozemku vyřešilo hned dva problémy. Zajistilo tak svým občanům vzrůstající kvalitu lékařských služeb a ještě zkvalitnilo vzhled pěší zóny.

Ale vyšší kvalita lékařských služeb nebude v Rumburku poskytována jen lidem. Již v nejbližších dnech by měla být v objektu bývalých kasáren otevřena nová veterinární klinika se špičkovým vybavením, která zajistí našim zvířecím miláčkům nejen běžné ošetření, ale i náročné operace očí, kloubů, nádorů a podobně.

Především ženy budou snad již v dubnu potěšeny novou prodejnou Parfumerie „Martina“, kde kromě celé řady vůní nejrůznějších značek a dekorativní kosmetiky najdou rovněž i akční drogistické zboží z vlastní letákové akce Martina za mimořádně příznivé ceny. „Naší prioritou je poskytovat široké veřejnosti kvalitní zboží a služby za dostupné ceny,“ říká Věra Bébrová, majitelka českých prodejen Martina. „A protože chceme plně uspokojit poptávku občanů také v Rumburku a jeho okolí, připravujeme větší prodejní prostory na třídě 9. května č.p. 849, v bývalé prodejně textilu „u Nedbala“, kterou jsme s podmínkou rekonstrukce koupili od města.“

Ale i muži si přijdou na své, neboť na pěší zóně, v bývalé prodejně kuchyňským zbožím, by měla být již tento rok otevřena nová restaurace pivovaru Svijany. V tomto objektu by současně mělo dojít k vybudování sedmi nových bytových jednotek. I toto bylo jednou z podmínek prodeje soukromému subjektu z majetku města.

Areál bývalého rumburského pivovaru má nového vlastníka, který by zde chtěl vybudovat obchodní zónu. O tomto záměru již jednal se zástupci města.

To, že se rozšiřuje síť služeb a obchodů v Rumburku, vyplývá nejen z vyšší kupní síly rumburského obyvatelstva, ale i ze stále většího zájmu občanů okolních měst a obcí o tyto služby. Vždyť již v několika málo příštích měsících by jich do Rumburku mělo za prací dojíždět o několik desítek více. Na rumburské průmyslové zóně začne zanedlouho stavět svůj výrobní areál firma Jokey. Jejím cílem je během prvních tří let zde vytvořit 150 pracovních míst a pak se dále rozšiřovat. Další firmy, které mají zájem o pozemky na průmyslové zóně a které by byly přínosem nejen pro Rumburk, ale celý výběžek, jsou firma STI a Benteler, se kterou právě probíhají jednání o investici.

Další jednání vedou představitelé města s obchodními řetězci o vybudování marketu na území Rumburku. Je vydáno stavební povolení na výstavbu marketu Lídl na ul. Pražská, proti Penny Marketu. O tom, jak se rychle začne stavět, se jednalo v pondělí 9. února.

Nový vzhled by mělo získat i velké autobusové nádraží, jehož rekonstrukci dojednalo město se společností ČSAD Bus. Obdobné rekonstrukce proběhly již v Děčíně, Ústí nad Labem a Chomutově.

Všechny tyto nové podnikatelské záměry by měly být realizovány již tento a příští rok. Na začátku téměř každého tohoto plánu stojí město svou iniciativou, jednáním a hledáním kvalitních a vhodných investorů. Pro rumburské občany by to měl být rok úspěšný a radostný a možná se dočkáme i nějakého milého překvapení. O vlastních záměrech města budeme hovořit příště.

rn0305_2
V polovině ledna navštívil město Rumburk ministr průmyslu a obchodu Ing. Milan Urban (uprostřed). Jeho první cesta vedla na Průmyslovou zónu Rumburk, kterou si prohlédl v doprovodu krajského zastupitele a místostarosty města Darka Švába (vlevo), předsedy Krajské hospodářské komory RNDr. Jana Horáka (zcela vpravo) a předsedy Okresní hospodářské komory Ing. Jiřího Astera (druhý zprava). „Těším se na to, až přijedu do těchto míst za dva roky a tady už bude podnikat řada nových firem. Díky šikovnému a pružnému vedení tohoto města, které dokáže úspěšně jednat s ministerskými úředníky v Praze a s významnými investory, čeká Rumburk, jeho občany a zde investující podnikatele příjemná budoucnost,“ vyjádřil své uznání ministr. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail