Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Město Jiříkov slaví v letošním roce 90. Narozeniny

autor: gdo

Prvního února 1914, přesně před devadesáti lety, byl Jiříkov dekretem císaře Františka Josefa I. povýšen na město. Celý rok tak město Jiříkov bude žít slavnostní náladou.

„K devadesátému výročí města jsme vydali pamětní desky. Jsou na nich historické fotografie města a pro porovnání stejné záběry ze současnosti,“ řekl starosta města Michal Maják. Dodal, že desky by měli občané dostávat při slavnostních příležitostech, jako je vítání občánků, nebo při předávání vysvědčení, a spolu s mimořádným pamětním číslem Jiříkovských novin by měly být distribuovány do každé jiříkovské domácnosti. Řadu upomínkových předmětů obohatí dvě nové pohlednice a série odznaků s erbem Jiříkova. Nové budou i informační tabule se znakem města na příjezdech do města od Šluknova, Rumburku a německého Ebersbachu a také při vjezdu do místní části Filipov.

„Město Jiříkov převezme letos záštitu nad všemi kulturními a sportovními akcemi pořádanými ve městě. Vyvrcholením oslav se stane Staročeský jarmark, který se každoročně koná poslední víkend v srpnu,“ vysvětluje starosta Maják a dodává: ăa také jsem se dohodl s pořadatelem Tour de Feminin panem Víchem, že dojezd jedné etapy tohoto závodu, na počest našemu městu, bude právě zde, v Jiříkově.

Tisk Tisk | E-mail E-mail