Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Občanská poradna

autor: rd

Víte, jaké služby poskytuje Občanská poradna Rumburk?

Občanská poradna při Farní charitě Rumburk poskytuje občanům informace, rady a aktivní pomoc v jejich tíživých situacích a usiluje o to, aby občané netrpěli neznalostí svých práv a povinností, neznalostí dostupných služeb nebo neschopností vyjádřit účinně své potřeby. Občanská poradna je založena na principu „občan radí občanovi“, poradenské služby tudíž neposkytují právníci, ale odborně vyškolení poradci. Občanská poradna poskytuje poradenství v oblastech bydlení, sociálního zabezpečení, pracovněprávních vztahů, občanskoprávních vztahů, mezilidských vztahů, rodinného práva, domácího násilí, ochrany spotřebitele a základní informace ze správního a trestního práva aj. Rumburská poradna neposkytuje poradenství komerční povahy, zejména v oblasti obchodního práva a daní.

Občané dochází do občanské poradny s dotazy z různých oblastí, nejvíce dotazů připadá na ochranu spotřebitele. Poskytujeme informace např. o tom, jak dlouho po zakoupení výrobku běží záruční doba, kdy má zákazník právo uplatňovat reklamaci, zdali má prodávající povinnost vystavit paragon a co všechno tento doklad musí obsahovat, aby mohl být použit při reklamaci. Mnoho lidí též zajímá, jak postupovat, pokud se u jejich zakoupeného výrobku projeví vada odstranitelná nebo neodstranitelná, ale i jaké jsou povinnosti prodávajícího. Nejen na tyto otázky odpoví pracovníci poradny.

Poradnu můžete navštívit v těchto provozních hodinách:

pondělí   9.00 hod. – 12.00 hod.
13.00 hod. – 15.30 hod.
úterý   9.00 hod. – 12.00 hod.
středa   9.00 hod. – 12.00 hod.
13.00 hod. – 15.30 hod.
čtvrtek   9.00 hod. – 12.00 hod.
pátek   9.00 hod. – 12.00 hod.

Poslední konzultace se poskytuje půl hodiny před koncem provozní doby.

Poradenské služby mimo tuto provozní dobu lze sjednat jen po předchozí domluvě s poradcem.

Kontakt: Občanská poradna Rumburk při Farní charitě Rumburk, Sukova 1055, Rumburk 408 01 (vedle gymnázia, ve dvoře vedle Městské policie Rumburk), tel.: 412 38 47 45.

Tisk Tisk | E-mail E-mail