Kytara napříč žánry

Tištěné noviny 18/2004 | 24. 10. 2004 | Nezařazené

Festival pod názvem „Kytara napříč žánry“ vznikl v roce 1998. Důvodem vzniku byla absence kytarového festivalu v Praze, ve městě, ze kterého vzešlo za posledních 30 let několik koncertních kytaristů, o kterých se dá bez nadsázky říci, že patří dnes do světové špičky.
Protože v České republice již existují kytarové festivaly zaměřené výhradně na klasickou hudbu, vznikla myšlenka festivalu, na kterém by bylo možné představit více žánrů, hraných různými styly na rozdílné druhy akustických kytar. Kromě špičkových kytaristů z mnoha zemí mají každý rok možnost prezentace studenti uměleckých škol. Koncerty se konají v různém prostředí hlavně v Praze, ale i v jiných městech ČR a Německa. Zakladatelem a dodnes hlavním dramaturgem festivalu je kytarista Stanislav Barek. Na dramaturgii festivalu se podílí také Pavel Steidl (český kytarista žijící v Holandsku) a Peter Finger (Německo).

23. 10. 2004 | 19.30 hod.
Thomas Kleemaier (D) & Marcus Doneus (A) blues, ragtime, jazz, fingerpicking KD Rozkrok, Hájenská 1433, Varnsdorf Vstupenky možné obdržet pouze na místě.

zdroj: www.luzickeprehledy.cz

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2004/10/24/kytara-napric-zanry/