Dolní Poustevna má nové informační středisko

Tištěné noviny 21/2004 | 1. 12. 2004 | Nezařazené

Dolní Poustevna patří k těm městům naší republiky, která kladou důraz na moderní trend prezentace svého města a regionu, v němž se nachází. Z tohoto důvodu zde bylo v říjnu letošního roku otevřeno nové informační středisko, které má nejen občanům zdejšího regionu, ale i návštěvníkům a hostům z jiných měst a zemí poskytovat co nejširší nabídku možných informací nejen o zajímavostech a pamětihodnostech zdejšího kraje. Neodmyslitelnou součástí nabídky jsou totiž informace týkající se ubytování, stravování a dopravy, včetně vyhledávání spojů v jízdních řádech MHD, ČSAD, ČD, ale i informace o poskytovaných službách v regionu – o směnárnách, obchodech, státních institucích, firmách, kulturních a sportovních zařízeních.
Za nízké poplatky je návštěvníkům střediska k dispozici kopírka, fax a internet. V neposlední řadě zde naleznou i množství propagačních materiálů o Dolní Poustevně a okolí.
V brzké době se navíc z informačního střediska stane mýto Tolštejnského panství, což znamená, že zde bude možné za zaplněný list vandrovního pasu vydávat krejcary Tolštejnského panství a za ně pak bude možné zakoupit různé upomínkové předměty.
Vedoucí informačního střediska Kristína Hájková věří, že činnost informačního střediska povede k zvýšení turistické přitažlivosti města a přilehlého okolí. „Chtěla bych poděkovat vedení města a zastupitelstvu za vstřícný přístup při zřizování tohoto informačního střediska,“ nezapomene na pochvalu a vzápětí dodává: „A vynasnažím se o to, aby bylo středisko jak jimi samými, tak občany města a návštěvníky bráno jako služba, která jim přináší to, co od něj očekávali.“
Velkým přínosem pro širokou veřejnost je možnost veřejně přístupného internetu v tomto zařízení. Minuta internetového „brouzdání“ bude stát 1,50 Kč, o víkendu návštěvník zaplatí za každou započatou hodinu 40 Kč. Cena za fax jedné stránky je 10 Kč, kopírování stojí od 1,50 do 3 Kč v závislosti na formátu papíru. Navíc je možné zakoupit zde celou řadu upomínkových předmětů, pohlednic, samolepek a informačních materiálů. Informační středisko najdou turisté nedaleko Městského úřadu Dolní Poustevna.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2004/12/01/dolni-poustevna-ma-nove-informacni-stredisko/