Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na Šluknovsku se rozjede od ledna soukromá autobusová doprava

První žlutooranžové autobusy soukromé autobusové společnosti Stanislava Jeníka z Varnsdorfu by na silnice Šluknovského výběžku měly vyjet již druhého ledna příštího roku. Pro obyvatele Šluknovska to bude znamenat zvýšení úrovně a komfortu cestování, zpočátku jen na trase Šluknov – Rumburk – Varnsdorf – Nový Bor – Česká Lípa – Praha a zpět, od května příštího roku však i na místních linkách mezi městy a obcemi Šluknovska.
Tato firma se totiž stala vítězem poptávkového řízení na zabezpečení dopravy celého Šluknovského výběžku vyhlášeného Krajským úřadem Ústeckého kraje.
Autobusová doprava Stanislava Jeníka má hned několik cílů. „Jedním z nich je zvýšení úrovně a komfortu cestujících,“ vysvětluje Stanislav Jeník. „Z tohoto důvodu budeme pořizovat úplně nové, právě z výrobní linky dovezené autobusy zn. Mercedes Benz. A protože cestující musí mít patřičné pohodlí nejen při dálkové přepravě, ale i na místních linkách, budou Mercedesy naše cestující vozit od května po celém výběžku.“
Druhým cílem společnosti je rychlá, dostupná a cenově přijatelná doprava. „V současné době se cestující z Rumburku do Prahy dostává s jiným dopravcem téměř tři hodiny,“ upozorňuje majitel soukromé autobusové společnosti. „S námi bude v Praze téměř o čtyřicet minut dříve. Kromě toho uvažujeme o systému slev pro studenty a zejména vysokoškoláky a o slevách zpátečních jízdenek. Do budoucna bychom chtěli zavést systém plateb a slev za použití čipové karty, což bude přínosem nejen pro firmu, ale především pro naše zákazníky.“
Od druhého ledna bude mezi Prahou a Šluknovským výběžkem zajištěno devět autobusových spojů tam i zpět. Nový jízdní řád je pro cestující velice zajímavý. „Zatím jsme volili časové polohy jednotlivých spojů tak, aby se cestující snadno orientoval a zapamatoval si, kdy naše autobusy jezdí. Například z Rumburku odjíždí vždy ve čtyřicátou minutu v hodině, konkrétně ve 4.40, 5.40, 6.40 atd., z Varnsdorfu odjíždí vždy v celou hodinu. Kromě toho jsme zařadili poslední spoj mezi Rumburkem a Prahou na 17. hodinu a náš zákazník bude v Praze již v 19.15 hod. To usnadní zejména studentům cestování z domova na koleje a ještě stihnou nějaký večerní program v Praze,“ zdůrazňuje majitel soukromé autobusové společnosti.
Největší výhody cestujícím přinesou zejména pozdní spoje z Prahy v 19.20 a 21 hodin. V současné době poslední spoj zajišťovaný jiným dopravcem, který cestujícího z Prahy doveze až do Rumburku, vyjíždí po 17. hodině. Další spoje končí v České Lípě a odtud již žádné spojení na Šluknovsko není. Ten, kdo pojede se žlutooranžovými Mercedesy Stanislava Jeníka, bude v Rumburku nejpozději patnáct minut po 23. hodině. Díky těmto pozdním spojům nebude pro obyvatele Šluknovska Praha tak nedostupná, jako je dosud.
„Tento jízdní řád však není konečný,“ dodává pan Jeník. „V průběhu prvních několika měsíců budeme sledovat požadavky cestujících na úpravu jízdního řádu a tak je možné, že za nějaký čas přikročíme k určitým změnám. Zatím dojezdy našich autobusů nemají cílenou návaznost na odjezdy autobusů a vlaků jiných dopravců. Od května bude mít ale linka z Prahy návaznost na odjezdy našich místních linek, takže vzájemně vytvoří ucelený dopravní systém Šluknovska,“ dodává Stanislav Jeník.

Tisk Tisk | E-mail E-mail