V Krásné Lípě vyhlašovaly výsledky výtvarné a fotografické soutěže

Tištěné noviny 22/2004 | 24. 12. 2004 | Nezařazené

V sobotu 27. listopadu proběhlo ve zcela zaplněném Kulturním domě v Krásné Lípě slavnostní vyhlášení vítězů již 5. ročníku výtvarné a fotografické soutěže s názvem „Náš Národní park České Švýcarsko“, soutěží „Na počítači o počítač“ a „Stromokazova kletba“.
Soutěže organizovala obecně prospěšná společnost České Švýcarsko, Správa Národního parku České Švýcarsko, Český svaz ochránců přírody Tilia a město Krásná Lípa.
Celkem bylo uděleno 35 cen, které vítězům jednotlivých kategorií předali významní hosté v čele se starostou Krásné Lípy Z. Linhartem, vedoucím Správy Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce W. Hentschlem a předsedou Českého svazu ochránců přírody Tilia J. Eichlerem. Součástí slavnostního ceremoniálu byla projekce vítězných prací, diváci mohli dále zhlédnout folklorní soubor Křiničánek z Krásné Lípy a country tance v podání kroužku z Domu dětí a mládeže Rumburk. Největší úspěch však sklidila skupina moderních tanců Heart Breakers z Varnsdorfu, která dokázala diváky zvednout ze židlí například při akrobatických tancích na hlavě.
Do výtvarné soutěže na téma „Život u vody“ byly přihlášeny téměř čtyři stovky prací. Kromě cen pro vítěze čtyř věkových kategorií, pro vítězné dvojice, kolektivy a za netradiční výtvarné techniky byly uděleny i zvláštní ceny Děčínského deníku, Zoologické zahrady Děčín, Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a města Krásná Lípa.
Fotografické soutěže pro všechny věkové kategorie na téma „České Švýcarsko v proměnách ročních období“ se zúčastnilo šest fotografů s celkem více jak padesáti fotografiemi. Cenu ředitele Národního parku RNDr. Zdeňka Patzelta si odnesl Jan Čáp za kolekci fotografií z dovolené.
Soutěž pro školy a zájmové kroužky „Na počítači o počítač“ byla pořádána ve spolupráci s firmou Print Active, která věnovala hlavní cenu – počítač. Ten vyhrála v konkurenci dvaceti přihlášených prezentací ZŠ Žalany s prezentací na téma „CHKO České středohoří“. Na druhém místě skončila domácí ZŠ Krásná Lípa a třetí příčku obsadil kolektiv z DDM Bílina.
Pohádková soutěž „Stromokazova kletba aneb Devatero putování po Krásnolipsku“, kterou vyhlašovalo město Krásná Lípa společně s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko, byla určena pro všechny zájemce. Přihlásilo se celkem 61 účastníků. Hlavní cenu, kterou byl poukaz na pobyt pro dvě osoby v penzionu Setuza v Jiřetíně pod Jedlovou, získala Karla Strachoňová z Rumburka.
Letošní ročník výtvarné a fotografické soutěže již zná své vítěze a organizátoři plánují témata pro příští rok.
Poděkování pořadatelů patří všem sponzorům této soutěže a v neposlední řadě také společnosti Appian Group, a.s., hlavnímu partnerovi Národního parku České Švýcarsko.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2004/12/24/v-krasne-lipe-vyhlasovaly-vysledky-vytvarne-a-fotograficke-souteze/