Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

První miminko na Ústecku se narodilo v Rumburku

Prvním miminkem narozeným v roce 2005 v Ústeckém kraji je Raik Bilka ze Šluknova, kterého na svět přivedla maminka Blanka 1. 1. 2005 v 1.15 hodin na porodnickém oddělení Lužické nemocnice v Rumburku.
Chlapeček vážící 3010 gramů a měřící 50 centimetrů potěšil nejen maminku Blanku a celou její rodinu, ale také personál novorozeneckého oddělení Lužické nemocnice.
Letos je to totiž poprvé v pětileté historii rumburské porodnice, co na ni připadlo novoroční prvenství v celém Ústeckém kraji.
Prvním letošním rumburáčkem se stala Barborka Polláková, která se narodila 3. 1. 2005 v 10.10 hodin. Na ni a její maminku Ivetu se již těší celá rodina, zvláště třináctiletá sestra Iveta a dvanáctiletá Zdeňka společně s tatínkem Romanem.
Podle primáře MUDr. Dalibora Karbuly se v Lužické nemocnici za loňský rok narodilo celkem 535 miminek, což je o 8,3 % více než v roce 2003. Tehdy pomohli na svět 494 novorozencům.

raik001

Malého Raika přivítal i s jeho rodiči na šluknovské radnici starosta Šluknova Ing. Milan Kořínek a radní Ústeckého kraje MUDr. Vladimír Záhorský a Robert Šatník. „Přemýšlel jsem, co vedlo tohoto malého človíčka k tomu, aby se narodil do této doby plné problémů a těžkostí,“ zauvažoval ve svém projevu starosta Kořínek, „a napadá mě, že Raik přichází z krásných světů, kde je známo, že tento rok bude krásný a dobrý, a on nám na svět tuto krásu přináší. A již to, že se narodil jako první na Ústecku, svědčí o tom, že bude vědět, co chce a co dělá, a předurčuje ho to k úspěchům.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail