Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Čisté město je v zájmu všech obyvatel Rumburku

Dlouho očekávané jaro konečně rozehřálo promrzlé rumburské ulice, sněhová nadílka se ztratila ze dne na den a na zimu nám zbyly již jen vzpomínky. Bohužel, také po ní zbylo i dost „suvenýrů“, které milosrdný sníh dlouhé měsíce skrýval před našimi zraky, a tak zároveň s vykukujícími bledulemi a krokusy na nás vykouklo i mnoho psích exkrementů, odpadků a jiných nečistot.
Pracovníci Veřejně prospěšných prací Městského úřadu v Rumburku již v minulých dnech ručně uklidili část místních komunikací a všechny městské chodníky. V dubnu bude čištění města pokračovat strojním čištěním místních komunikací firmou Lužické komunální služby s.r.o.
Komunální odbor MěÚ Rumburk proto žádá všechny občany města, aby respektovali přechodně umístěné dopravní značky omezující stání motorových vozidel z důvodu strojního čištění komunikací a nebránili tak průjezdu uklízecí techniky.
Zároveň žádá občany o pomoc při čištění a úklidu města a to tím, že si zametou před svým vlastním domem. Na požádání nebo upozornění budou hromádky posypového materiálu ihned odvezeny. Pomoci však občané mohou i tím, že nebudou papírky a cigaretové nedopalky odhazovat na zem na veřejném prostranství, ale do odpadkových košů a že se budou snažit nepořádek nedělat.
Jsou však i tací, kteří již s prvními jarními paprsky začali uklízet ve svém okolí a kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijí. Těmto lidem patří naše velké poděkování.
Jaro je krásné a čisté město ještě krásnější. Snažme se, ať nám ta krása vydrží co nejdéle.
KO MěÚ Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail