Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cena kvality v sociální péči putuje do Rumburku

Cenu ministra práce a sociálních věcí za komplexní přístup regionu k sociálním službám obdržel 7. dubna v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR kolektiv spolupracovníků ze Šluknovska, který v rekordním čase a ve vysoké kvalitě vypracoval Komunitní plán Šluknovského výběžku spolu s Katalogem sociálních služeb.
Za touto hromadou náročné práce a zaslouženým úspěchem stojí pracovníci odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Rumburk v čele s vedoucím Karlem Divišem, Agentura Pondělí o.s. a její ředitelka Mgr. Monika Lampová a desítky dalších dobrovolníků a nadšenců ze všech měst a obcí Šluknovska.
Katalog, který spatřil světlo světa v lednu tohoto roku, slouží široké veřejnosti k orientaci v poskytovaných sociálních službách na Šluknovsku a navíc ji seznamuje s podrobnostmi o rozsahu, možnostech a kvalitě těchto služeb.
Kromě toho však mapuje i silná a slabá místa sociální péče ve Šluknovském výběžku a je základem pro vytvoření kvalitní sociální sítě pro všechny věkové skupiny obyvatelstva a pro uspokojení všech potřeb různě handicapovaných občanů.
Projekt „Komunitní plán Šluknovského výběžku“ (spolu s Katalogem sociálních služeb) byl částečně financován Ústeckým krajem, Agenturou Pondělí, o.s. a městy Rumburk, Varnsdorf a Krásná Lípa. V celostátním finále soutěže získal nejvyšší ocenění a uznání a kromě toho i věcný dar – broušenou křišťálovou vázu a skládací invalidní vozík.

karel1
Mgr. Monika Lampová, ředitelka Agentury Pondělí, o.s. a vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví MěÚ Rumburk Karel Diviš přijali ocenění z ruky místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Miroslavy Němcové (uprostřed) za Komunitní plán Šluknovského výběžku. Foto Z. Novák

Tisk Tisk | E-mail E-mail