Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pokračujeme s Evropou bez hranic

Naše škola se v listopadu zúčastnila již třetí fáze projektu „Schule Wirtschaft Euregios“. Tentokrát v Polsku v lázeňském městečku Świeradów Zdrój. Společně s německými dětmi jsme v dopoledních hodinách dorazili do tohoto polského města, konkrétně do školy, se kterou již mnoho let spolupracujeme. Po přivítání a malém občerstvení jsme navštívili lázeňský komplex. Tam jsme se seznámili s mnoha profesemi potřebnými v tomto oboru. Od terapeutů specializovaných na různá onemocnění či zranění až po lázeňský management. Procházkou po městečku položeném ve vyšších nadmořských výškách jsme dorazili do hotelu Malachit, který slouží nejen k ubytování rekreantů, ale užívají ho také lázeňští hosté. Jeho součástí je bazén, tělocvična, prostory pro práci terapeutů a nově vybudovaná léčivá solná jeskyně. Ta slouží k relaxaci a regeneraci organizmu. Povolání, se kterými se děti seznámily, se týkala opět lázeňství, ale samozřejmě i hotelových služeb. Profesí, jež je možné v tomto hotelu vykonávat, je mnoho. Nejzajímavější se všem zdála práce v recepci, ta zahrnuje mnoho činností: např. organizační schopnosti, schopnost komunikovat se zákazníky, a to nejen v mateřském jazyce, ale i v anglickém, německém…, a mnoho dalšího. Takový člověk musí být i trochu „psychologem“ a v neposlední řadě musí umět zacházet s počítačem. Bez něj to v dnešní době prostě nejde.
V odpoledních hodinách si žáci zasportovali v pěkném bowlingovém centru, uvolnili zdravě endorfiny a poté se ro-zešli do svých hostitelských rodin, aby tam přenocovali a procvičovali si své jazykové znalosti.
V dopoledních hodinách druhého dne jsme rozdělili žáky do několika hotelů a penzionů, tam se seznámili prakticky i teoreticky s různými profesemi.
V závěru pobytu pak děti společně vypracovaly shrnutí všech dosavadních exkurzí, které proběhly v Německu, Polsku a České republice a vypracovaly hezký přehled.
Čas úžasně ubíhal, nejen díky výborné organizaci, ale i díky skvělému chování našich žáků. Již v minulém článku bylo řečeno, že se této akce může zúčastnit pouze 5 žáků. Přesto bych jim chtěla touto cestou poděkovat za vzornou reprezentaci školy. Jedná se o žáky 9. tříd, a to J. Čapíkovou, J. Hášovou, P. Hokeho, M. Hruškovou a K. Tejnorovou.
Nás však čekají v příštím roce ještě tři další setkání. A proto i s dětmi doufáme, že se i při nich dozvíme něco nového a poučného.

Tisk Tisk | E-mail E-mail