Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

„My tři králové jdeme k Vám…“

V prvním lednovém týdnu proběhla v Rumburku a jeho okolí Tříkrálová sbírka 2006. Jde o obnovenou tradici, která je v současné době spojena se sbírkou peněz na pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí a pořádá ji Česká katolická charita. Vybrané prostředky budou rozděleny takto: 65 % se vrátí na Farní charitu Rumburk na provoz Občanské poradny, 10 % připadne na režii sbírky a ostatní prostředky budou použity na humanitární pomoc. V Rumburku se letos vykoledovalo 22.335,00 Kč. Peníze, které jsme vykoledovali, jsou pro nás důležité, ale podstata Tříkrálové sbírky není jen o penězích. Jde o to otevřít svá srdce, být si blíž a samozřejmě uvědomit si, že jsou lidé, kteří potřebují naší pomoc.
Tento rok jsem měla tu čest a dostala tuto akci na starost. Měla jsem obavy z organizační části a z reakce lidí, protože jsem nikdy takovou akci nezažila z pozice asistenta a vedoucího skupinky. Mé obavy byly zbytečné.
Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří pomohli svou obětavostí s organizací sbírky. Velký dík patří dětem, které se vzdaly svého volna a ochotně, s velkou vervou a úsilím v těch mrazivých dnech chodily koledovat a krásně zpívaly, a samozřejmě Vám všem, kteří jste otevřeli svá srdce a přispěli do našich pokladniček s úsměvem na tváři.

Tisk Tisk | E-mail E-mail