Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Starosta Rumburku přivítal nejlepší judisty

Loňský rok byl pro rumburské judisty více než úspěšný. Z různých utkání si přivezli do své judistické svatyně celkem sto medailí, z toho 46 zlatých.
Největších úspěchů, kterých si vedení judistického klubu cení, dosáhla pětice závodníků Jakub Hanek, David Vodička, Klárka Stodůlková, David Helikar a Tomáš Rákosník, kteří úspěšně reprezentovali na mezinárodním utkání ve Francii a v Holandsku. Teprve osmiletá Klárka Stodůlková vybojovala ve Francii zlato a zároveň dosáhla i na titul krajské přebornice. Její vrstevník Dan Helikar byl ve své kategorii ve Francii druhý, ale v náročnějším závodě s tvrdší konkurencí v Holandsku vybojoval nádherné páté místo.
Holandsko prověřilo schopnosti i třináctiletých závodníků Davida Vodičky a Tomáše Rákosníka. V Paříži vybojo-vali oba zlato a zde v celoevropské konkurenci 126 závodníků v jejich váze se Vodička probojoval na osmé, Rákosník na desáté místo. David Vodička ke svým loňským úspěchům může připočítat i druhé místo z mistrovství republiky a titul krajského přeborníka. Krajským přeborníkem se stal i Tomáš Rákosník, který za rok 2005 vybojoval celkem 10 prvenství, z nichž nejcennější je to pařížské.
Díky zdravotním problémům se nedařilo v loňském roce Jakubovi Hankovi tak jako v roce 2004, přesto se probojoval na druhé místo v kraji.
Všech těchto pět úspěšných závodníků i s jejich trenéry pozval starosta města Rumburku Jaroslav Sykáček k přátelskému posezení na radnici. „Jsem velmi hrdý na vaše úspěchy a pyšný na to, jakým způsobem reprezentujete svůj klub a naše město,“ řekl starosta Jaroslav Sykáček, který byl dlouho aktivním členem Judoklubu Rumburk. „Jsem přesvědčen, že judo je jedním ze správných sportů pro správné kluky, ale i děvčata, protože vychovává a šlechtí nejen tělo, ale i duši závodníka,“ dodal Jaroslav Sykáček.
Ten také vysoce ocenil přínos bratrů Hynaisových pro rozvoj judistického sportu v Rumburku. Během jejich více jak čtyřicetiletého působení ve funkcích trenérů jim rukama prošlo více jak šest tisíc svěřenců. Někteří z nich dosáhli v judu výrazných úspěchů, jiným zbyly jen milé vzpomínky. V každém případě se rumburské judo a bratři Hynaisové stali pojmem v Rumburku, ale i v judistických odborných kruzích po celé republice.
A jaké mají plány do budoucna? Jeden z trenérů Petr Hynais vysvětluje: „Chceme se stále držet tak vysoko, nebo ještě více, jako v minulém roce. I nadále se budeme držet našeho stylu tréninku, který se nám během let osvědčil a který z praxe dokazuje, že vede k úspěchům našich svěřenců. A navíc zakládáme nové družstvo prvňáčků, které bude samostatné a ne sloučené se staršími dětmi, jak tomu bylo dosud. Slibujeme si od toho větší soustředěnost dětí na tréninku a jejich větší zapojení,“ dodává.

judisti

Starosta Rumburku Jaroslav Sykáček pozval úspěšné rumburské judisty i s jejich trenéry k přátelskému posezení.

Tisk Tisk | E-mail E-mail