České Švýcarsko na mezinárodním veletrhu GO a REGIONTOUR

Tištěné noviny 03/2006 | 9. 3. 2006 | Nezařazené

Krásná Lípa • Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko prezentovala stejnojmenný region na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu GO a REGIONTOUR na výstavišti v Brně ve dnech 12.-15. ledna, který navštívilo bezmála 40 tisíc lidí a zúčastnilo se ho 1162 firem a společností z 26 zemí.
Veletrhu se zúčastnily všechny kraje České republiky a Ústecký kraj byl zastoupen regionem Českého Švýcarska spolu s Děčínskem, samotným Ústeckem, Teplickem, Chomutovskem, Žateckem a Litoměřickem v největším pavilonu brněnského výstaviště.
„Zájem o stánek Českého Švýcarska byl obrovský,“ sdělila nadšeně Barbora Laštůvková z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko a dodala: „Návštěvníci veletrhu se převážně zajímali o obecné informace týkající se národního parku, chtěli blíže popsat charakteristické rysy krajiny, zjišťovali možnosti ubytování a velký zájem byl o fotografickou publikaci Národní park České Švýcarsko, turistické mapy a propagační materiály o regionu.“ Nejčetnější zájem o region Českého Švýcarska na veletrhu projevily mladé rodiny s dětmi, aktivní senioři a studenti. Stánek Českého Švýcarska navštívil i hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc a náměstek hejtmana Radek Vonka.
„OPS České Švýcarsko počítá s tím, že se bude účastnit i dalších ročníků těchto veletrhů v Brně, od nichž si slibuje zvýšení povědomí o zajímavé, jedinečné a doposud málo známé turistické destinaci – regionu České Švýcarsko,“ řekl manažer turistiky Jiří Rak a upřesnil: „Naše společnost je připravena cíleně řídit cestovní ruch v jednom z nejkrásnějších regionů České republiky.“

go1

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2006/03/09/ceske-svycarsko-na-mezinarodnim-veletrhu-go-a-regiontour/