Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Setkání vzdělávacích institucí s podnikatelskou sférou regionu

Ve Studentském kulturním centru Střelnice při VOS a SPŠ Varnsdorf se 13. ledna uskutečnila konference vzdělávacích institucí s podnikatelskou sférou v regionu v rámci projektu UNIV ve spolupráci s CCV-ŠV. Projekt UNIV, kterého se naše škola aktivně účastní, je spolufinancován Evropskou unií a státním rozpočtem ČR. Cílem konference bylo zjištění aktuálních potřeb zaměstnavatelů Šluknovského výběžku v oblasti lidských zdrojů, které budou využity při zpracování vzdělávacích modulů pro zajištění kvalitnější přípravy potencionálních zaměstnanců dle požadavků zaměstnavatelů. Konference se zúčastnili zástupci vzdělávacích institucí z regionu Šluknovského výběžku, zástupci Úřadu práce Rumburk, Městského úřadu Varnsdorf, Rumburk, Šluknov, OHK Děčín a zaměstnavatelé z regionu.
V rámci programu byli účastníci seznámeni s projektem UNIV a PILOT S. Zástupci jednotlivých vzdělávacích institucí krátce představili svou vzdělávací nabídku, PhDr. Sembdnerová z úřadu práce seznámila přítomné s problematikou nezaměstnanosti a uplatnění absolventů středních škol v regionu. Zástupci podnikatelské sféry vyslovili své požadavky na rozvoj lidských zdrojů a následovala diskuze.
Věříme, že konference byla přínosem nejen pro zúčastněné, jelikož na základě výstupů – požadavků zaměstnavatelů a možností vzdělávacích institucí – dojde k rozšíření nabídky pro dospělé na středních a vyšších odborných školách. Bude rozšířen systém celoživotního vzdělávání souvisejícího s potřebami zaměstnavatelů a možnostmi lepšího uplatnění občanů na trhu práce.
Ing. Bc. Jan Hodničák
ředitel VOŠ a SPŠ Varnsdorf

Tisk Tisk | E-mail E-mail