Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Téma sport – nové představení libereckého Malého divadla

Liberec • Především pro diváky, kteří se rádi baví spontánním divadlem, je určeno představení nazvané Téma sport, jehož premiéru uvedlo liberecké Malé divadlo v pátek 3. února. Nová inscenace Šaldova divadla vznikla bez pevného autorského textu; vytvářela se kolektivně teprve při zkouškách jako volná improvizace. Základem představení je hra a hravost, prozradil dramaturg Martin Urban.
„Myslíme si, že jednou za čas je nutné, zejména máme-li k dispozici takový prostor, jakým je malá scéna, vyjít z něj a z nápadů, které přicházejí,“ dodal Urban, který se na vzniku nového divadelního kusu s podtitulem První divadelní klipiáda podílel i autorsky. Hra podle něj zodpoví otázky, co vlastně dnes sport je, co v nás vzbuzuje a také jaký obraz z něj dělají média.
„Sport a divadlo mají jedno společné. Rituální základ a potřebu diváka,“ poznamenal dramaturg. Cílem představení podle něj je hlavně dobrá zábava. Na vzniku představení se autorsky i herecky podílejí například Tomáš Impseil, David Punčochář, Václav Helšus nebo Šárka Bilíková. Režisérem je Petr Palouš. Originální hudbu složil Jan B. Novotný. Podle Urbana najde citlivý divák v představení také hlubší smysl. „Věříme v to, řídili jsme se však při tvorbě díla známou poučkou: když chceš trefit cíl, nemiř na něj,“ poznamenal.
Liberecké Malé divadlo, které ročně navštíví více jak 70 tisíc diváků, je druhou scénou Divadla F. X. Šaldy.
Představení Téma sport můžete zhlédnout 16 a 24 února 2006.

Tisk Tisk | E-mail E-mail