Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk rozdal minulý rok rumburským neziskovkám třičtvrtě milionu korun

Na podporu činnosti a akcí občanských sdružení v Rumburku uvolnilo město v loňském roce celkem 750 tisíc korun. Finančního příspěvku se tak dostalo devadesáti žádostem, a to především z oblasti vzdělávání a mimoškolní činnosti mládeže, kultury a tělesné výchovy a sportu.
Město Rumburk tak přispělo nejen na činnost fotbalového klubu Mühl Rumburk, ale ani ostatní sportovní kluby nepřišly zkrátka. Podporu získala TJ Rumburk na činnost svých oddílů, hokejového, atletického, volejbalového, oddílu cyklistiky, basketbalu a tenisu. Významným příspěvkem podpořilo vloni město činnost Domu dětí a mládeže v Rumburku a Farní charitu Rumburk na její činnost s ohroženou mládeží. Dalšími částkami podpořil Rumburk aktivity Sboru dobrovolných hasičů, Obec Baráčníků, Svaz postižených civilizačními chorobami, rumburské Junáky, Salesiánské středisko mládeže Rumburk, rybáře, sálové fotbalisty, kynology, turisty a další. Bohužel, některé organizace nedodržely dotační podmínky a byly tak nuceny získané dotace vrátit městu zpátky.
V současné době město Rumburk vyhlašuje podmínky pro přidělení dotací na podporu činnosti neziskových organizací se sídlem v Rumburku pro rok 2006. Žádosti musí být předloženy nejpozději do konce března. Bližší informace lze získat na Odboru školství, kultury a tělovýchovy Městského úřadu Rumburk u paní Štefáčkové nebo Svobodové.

Tisk Tisk | E-mail E-mail