Dostavba Sportovního areálu Českého Švýcarska spěje ke konci

Tištěné noviny 15/2006 | 21. 8. 2006 | Nezařazené

Krásná Lípa • Dalším významným počinem projektu „Centra Českého Švýcarska,“ který je zaměřen na podporu turistického ruchu na Krásnolipsku, je dostavba sportovně-rekreačního areálu na Pražské ulici v Krásné Lípě.

Třetí etapa výstavby sportovního areálu navazuje na současný stav areálu, doplňuje jej a rozšiřuje. Největší stavbou je komplexní rekonstrukce stávající tělocvičny. Její stav byl téměř katastrofální, přitom je velmi využívaným zařízením. Přestavbou nyní procházejí suterénní prostory, které byly dříve podmáčené a nevyužívané. Je zde položena nová dlažba, budují se nové toalety, sprchy, šatny a klubovny. Hotovo je i nové schodiště, které již nezasahuje do hrací plochy a končí v poschodí pod novým balkonem. Nová okna jsou již také nainstalována. Kompletní zateplení, vnější fasáda, obklady, a především úplně nová hrací plocha se právě buduje. Samozřejmostí bude celá řada nového vybavení a dalších věcí. Za tělocvičnou již roste přístavba, kde bude zázemí pro celý vnější sportovní areál (šatny, WC, sprchy, ošetřovna a kancelář).
V prostoru za dnešním „bufetem“ vyrostla vedle víceúčelového hřiště desetimetrová lezecká stěna a pod ní je nyní nově vybudován piknikový prostor s altánem, posezením a zahradním grilem. Celý prostor bude ještě ozeleněn, je doplněn „žlutými“ chodníky, veřejným osvětlením a dalšími drobnostmi. Areál má také nové dětské zábavné prvky (malé hřiště, dětský hrad, trampolína, horská lanovka, skluzavka, dětská lezecká stěna, atd.). Vše nové, co se nyní ve Sportovním areálu Českého Švýcarska buduje, bude v zásadě přístupné i pro imobilní a bude samozřejmě sloužit jak návštěvníkům Krásné Lípy a celého regionu Českého Švýcarska, tak i krásnolipským občanům.
Přes právě probíhající práce na dostavbě Sportovního areálu Českého Švýcarska se jeho provoz nezastavil ani neomezil a turisté, návštěvníci i občané Krásné Lípy a další „sportuchtiví“ mohou v plné míře využívat jeho veškeré vybavení. K dispozici mají mimo jiné osm hřišť a kurtů s různými povrchy od antuky přes písek až po umělou trávu, hřiště na minigolf, dětské atrakce, terasu s občerstvením apod. Celý projekt „Centrum Českého Švýcarska“ je v současné době ve své „nejaktivnější“ stavební fázi, mimo zmiňovaného sportovního areálu se v Krásné Lípě finišuje také s rekonstrukcí bývalé továrny v centru města, horečně se staví také na náměstí, kde roste návštěvnické centrum, po městě vznikají nové altány a budují se také cyklostezky včetně komunikačního kříže u rybníka Cimrák. Těsně před dokončením je i Köglerova naučná stezka Krásnolipskem.
Podle krásnolipského starosty Zbyňka Linharta je celý projekt zaměřen na rozvoj regionu. „Turistický ruch je do budoucna obrovskou šancí pro celé České Švýcarsko, Krásnou Lípu i naše občany. Celé naše dvanáctileté úsilí a práce směřuje k jednomu cíli – chceme udělat z Krásné Lípy lepší místo pro život, a investiční projekty, které realizujeme, k tomuto cíli rozhodně směřují,“ říká Zbyněk Linhart.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2006/08/21/dostavba-sportovniho-arealu-ceskeho-svycarska-speje-ke-konci/