Rallye Sachsen Classic 2006 představí více jak tři sta historických automobilů

Tištěné noviny 15/2006 | 21. 8. 2006 | Nezařazené

Krásná Lípa • Rallye Sachsen Classic, která Krásnou Lípu navštíví v sobotu 19. 8. přibližně od 11.00 hodin, je významnou akcí příznivců historických vozidel naší i zahraniční výroby. Jedná se o „rallye“ téměř dvou stovek historických automobilů, která ze sousedního Saska zavítají na české území.
Soutěž startuje v Lipsku a její cíl je v Drážďanech. Na krásnolipském náměstí se bude letos konat polední přestávka rallye, každý z automobilů se zde tedy zdrží nejméně 45 minut. Mezi těmito automobily budou zastoupeny mimo jiné i vozidla zapůjčená z muzejní expozice mladoboleslavské Škodovky, ale i z továrních muzeí renomovaných německých automobilek. Stejně jako v loňském roce se i letos v centru Krásné Lípy k rallye opět připojí spolek přátel automobilů domácí značky Škoda, kteří plánují příjezd další stovky historických vozidel. Celkově tedy ve městě očekávají účast přes 300 automobilových unikátů.
Rallye se budou opět účastnit také významné osobnosti veřejného života, jakými jsou např. saský ministerský předseda Dr. Georg Milbradt, předseda představenstva Škody Auto Detlev Wittig, Alexander princ saský, Leopold princ bavorský a řada dalších.
Trasa Rallye Sachsen Classic je na českém území naplánována následujícím způsobem: 10.30 hod. přejezd prvního vozidla, hraniční přechod Sohland-Rožany; 11.00 hod. příjezd prvního vozidla do Krásné Lípy; 11.45 hod. odjezd prvního vozidla z Krásné Lípy; 12.30 hod. přejezd prvního vozidla zpět do Německa, hraniční přechod Hřensko-Schmilka. Po českém území povede trasa rallye přes Šluknov, Staré Křečany, Zahrady, Krásnou Lípu, Doubici, Jetřichovice a Hřensko.
Po celou dobu trvání akce je na krásnolipském náměstí připraven bohatý doprovodný program, během něhož zde vystoupí různé hudební skupiny a k dispozici bude drobný stánkový prodej a občerstvení.
Hlavním organizátorem akce je Motor Presse Stuttgart, jedno z největších motoristických nakladatelství v Německu, v České republice se o organizaci rallye stará překladatel T. Salov s nemalou pomocí krásnolipské radnice.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2006/08/21/rallye-sachsen-classic-2006-predstavi-vice-jak-tri-sta-historickych-automobilu/