Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Granty z Nadace Terezy Maxové pro Krásnou Lípu

Již třetím rokem se Dětský domov v Krásné Lípě zabývá projektem „Život rozkvétá v tvých rukou“, který koordinuje Nadace Terezy Maxové. Projekt funguje v desítkách dětských domovů po celé ČR, děti motivuje a je jim nemalou radou do života. Děti z Krásné Lípy si tento projekt pojmenovaly „Šikovné ručičky“ aneb Jak pomoci chudým dětem ze Srí Lanky.
Od Nadace Terezy Maxové jsme obdrželi grant ve výši 15.000 Kč. Za zmíněný příspěvek byl zakoupen materiál a další pomůcky potřebné na výrobky dětí,“ říká Kateřina Skořepová, vedoucí realizační skupiny. „Po dokončení výrobků jsme odjeli do Plzně, kde jsme naši vlastnoruční práci prodávali návštěvníkům Náměstí Republiky v Plzni,“ dodává. Povolání stánkařů si vyzkoušeli děti i dospělí z několika DD. Konkurence byla vysoká a tvrdá, každý domov představil své výrobky, o jejichž různorodosti a pestrosti nemůže být nejmenších pochyb. Prodej hodně komplikovalo počasí, přesto bylo viditelné, že přece jen všichni nezůstali doma a na plzeňské náměstí přišli.
Výtěžek z prodeje věnoval Dětský domov Krásná Lípa zpětně na sbírkové konto Nadace T. Maxové, která v jiném projektu „Adopce na dálku“ podporuje chudé a vlnou Tsunami postižené děti na Srí Lance. Přispěvatelé v projektu „Adopce na dálku“ přijali závazek, že adoptované děti budou finančně podporovat po dobu tří let.

Dětské domovy v tomto roce zaslaly bezmála 38.000 Kč na konto sbírky prostřednictvím časopisu Zámeček, který sbírku v domovech organizoval, a jenž je zdarma rozesílán do všech dětských domovů a dalších zařízení ústavní péče. Časopis je rovněž z velké části dotován a podporován Nadací Terezy Maxové.

Tisk Tisk | E-mail E-mail