Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Po pětašedesáti letech byl obnoven celostátní Letní turistický sraz

Celostátní letní sraz Klubu českých turistů s centrem v Krásné Lípě a 25. Letní sraz turistických oddílů mládeže se štábem v Jiřetíně pod Jedlovou, který se v regionech Českého Švýcarska, Labských pískovců a Šluknovského výběžku konal v týdnu od 5. do 13. srpna, nabídl všem svým účastníkům i ostatním zájemcům nepřeberné množství aktivit, atrakcí a akcí nejen turistického charakteru.
Na každý den srazu připravili organizátoři z řad klubů českých turistů jednotlivých měst a obcí zmíněných regionů různé pěší i cyklistické trasy, které všem zájemcům představily nejzajímavější místa v jejich okolí.
Po „dnech“ Dolní Poustevny, Rumburku, Varnsdorfu, Jiřetína pod Jedlovou, Děčína, Šluknova a Mikulášovic byla celá sobota 12. 8. vyhrazena pořadatelské Krásné Lípě.
Organizátoři z KČT Krásná Lípa na tento závěrečný den připravili bohatý celodenní program. Již od časných ranních hodin se mohli všichni zájemci postavit na start oblíbených pochodů „Skalními hrádky Labských pískovců,“ přičemž připraveny byly pěší i cyklistické trasy v délkách od 12 do 53 km. Zároveň s turistickým programem byl na Křinickém náměstí v Krásné Lípě připraven i bohatý doprovodný program.
Celé odpoledne zde probíhalo „Setkání u lípy,“ na kterém čekalo všechny návštěvníky mnoho her, soutěží, stánkový prodej i s turistickou burzou a mnoho dalšího. O dobrou náladu se staral populární Josef Alois Náhlovský, který postupně uvedl hudební soubory a skupiny Lužičan, Narret, Obří broskev, Roxel Music, Fešáky a ve večerních hodinách také YO YO Band.
Neděle, kdy Letní turistický sraz končil, byla ve znamení slavnostního otevření obnovené Köglerovy naučné stezky. Jedna z historicky prvních naučných stezek na území dnešní ČR byla obnovena krásnolipskou radnicí v rámci rozsáhlého projektu „Centrum Českého Švýcarska“ po 65 letech.
Letního turistického srazu 2006 (tradice obnovena po osmnácti letech) se celkem zúčastnilo téměř 1000 turistů z ČR, SR, SRN, Francie, Itálie, Ruska nebo Polska a dalších zemí. Podle organizátorů i účastníků byl velmi vydařený.

turisti_vlak
Tisk Tisk | E-mail E-mail