Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Informační centrum ve šluknovském zámku přilákalo první návštěvníky

Šluknovský zámek začíná pomalu ožívat a nově otevřené informační centrum objevuje stále více návštěvníků. Zároveň s tím dochází postupně k rozšiřování služeb pro veřejnost. V průběhu srpna byl v IC zprovozněn veřejný internet a pro návštěvníky je tak k dispozici celkem pět nových PC pracovišť. Prvních 15 minut připojení je zdarma, delší připojení pak podle schváleného ceníku za 1,- Kč/min.
Další novou službou, kterou IC začalo poskytovat, je kopírování, a to jak černobíle, tak i barevně. Samozřejmostí je poskytování informací o městě i blízkém okolí, veškerém kulturním i sportovním dění, ubytovacích a stravovacích službách, prodej informačních materiálů, pohledů a pod. Tato nabídka se bude časem rozšiřovat.
Město v současné době čeká na rozhodnutí, zda obdrží dotaci ze strukturálních fondů EU v rámci programu Podpora rozvoje služeb cestovních ruchu v Ústeckém kraji, díky které by mohla být v IC nejen rozšířena provozní doba, což by bylo podmíněno i přijetím dalšího pracovníka, ale především by byly zkvalitněny a rozšířeny další poskytované služby. Rozhodnutí by mělo být známo již v nejbližších dnech.
A co první návštěvníky nově zrekonstruované části zámku nejvíce zajímá? Podle pracovnice IC slečny Denisy Dvořákové se nejvíce otázek týká zámku. „Ptají se, co zde najdou, kdy bude hotový, jestli zde bude stálá expozice, zda se budou restaurovat fresky v hale, aj. Mnoho lidí se těší na cukrárnu, která bude v nejbližší době otevřena. A samozřejmě internet. Zda už funguje a za jakou cenu.“ A jaké jsou počáteční ohlasy návštěvníků na postupnou rekonstrukci zámku a zřízení informačního centra? „Většina návštěvníků je rekonstrukcí zámku nadšena. Fandí nám a přejí, ať v tomto snažení město vytrvá. Zároveň se jim velice líbí IC i jeho vybavení,“ říká Denisa Dvořáková.

zamek_sluknov17

Po dlouhých dvaceti letech se otevřel šluknovský zámek veřejnosti. V jeho prostorách bylo vybudováno informační centrum. Foto: gdo

Provozní doba informačního centra ve šluknovském zámku

  • pondělí – pátek 9.30 – 12.00 hod. 12.30 – 16.00 hod.
  • sobota 9.30 – 12.00 hod. 12.30 – 14.00 hod.
  • tel./fax: 412 332 711, tel. 412 332 741
  • mobil: 739 593 014
  • e-mail: ic@mesto-sluknov.cz
Tisk Tisk | E-mail E-mail