Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Čistota z nebe nepadá, čistota je věcí nás všech

Podíváme-li se dnes kolem sebe, mnohdy se otřeseme nechutí nad tím, kolik nepořádku a špíny se na rumburských ulicích povaluje. Nejsou to jen psí výkaly, ale i hromada papírků, nedopalků, PET lahví… Je mnoho věcí, které nám otravují život a nepořádek je jednou z nich.
Ale sáhněte si každý z vás do svědomí. Nestalo se vám někdy, že vám „vypadl“ nějaký ten odpadek z ruky přímo na chodník a ne do odpadkového koše? Víte jistě, že jste nikdy neuhasili nedopalek cigarety špičkou boty o zem, místo abyste ho hodili do popelníku? Můžete opravdu přísahat, že vy po svém psím miláčkovi vždy uklidíte jeho „nadílku“ a že ji nenecháte v trávě nebo na pískovišti?
Pokud by většina lidí v Rumburku mohla poctivě odpovědět ANO na tyto otázky, nemuseli bychom se nad rumburskými ulicemi ošklíbat hnusem.
Je to na vás, milí Rumburáci, aby vaše město bylo čisté! Nechovejte se jako nevychovanci a sobci, kteří se spolehnou, že po nich jejich nepořádek někdo uklidí.
Ano, on se opravdu někdo najde. Město má na úklid ulic vyčleněny čtyři pracovníky, ale při sebevětší snaze stihnout každodenní úklid v požadovaném rozsahu nelze, když se vy nezačnete chovat čistotně.
Téměř na každém rohu máte odpadkový koš a nic vám nebrání do něj svůj nepořádek vhodit. Navíc, město rozšiřuje počet míst pro tříděný odpad, a to na sídlišti V Podhájí u garáží, na Dobrovského náměstí a v Dolní ulici, kde jsou od začátku března nové kontejnery na papír a plast.
Každý z vás by měl mít u domu svou nádobu na odpad, aby nemusel svůj nepořádek odhazovat do popelnic sousedů, jak se tomu, bohužel, v mnoha případech děje.
Máte mnoho možností, jak se slušně zbavit svého odpadu bez pohazování do lesů nebo kolem popelnic. Jen je musíte využít. Pokud vám někde tato možnost chybí, můžete jednat s pracovníky komunálního odboru, jak s vaším odpadem nakládat. Ale jen musíte chtít žít v hezkém a čistém městě a také vy pro to musíte něco udělat!

Tisk Tisk | E-mail E-mail