Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cena Tolštejnského panství v běhu do vrchu se poběží již pojedenácté

Závod v běhu do vrchu, který se letos bude konat 21. dubna, je tradičně zařazen do seriálu Českého poháru 2007.
Jeho pořadatelem je atletický oddíl TJ Rumburk a Město Rumburk ve spolupráci s OÚ Jiřetín pod Jedlovou. Důležitou informací pro diváky a fanoušky, případně i pro odvážlivce, kteří se rozhodnou doplnit pole závodníků a zkusit své síly v běhu do vrchu, je čas startu na hřišti sportovního areálu v Jiřetíně pod Jedlovou, a to ve 13.00 hodin, ve výšce 430 m n. m. Cíl je pak ve výšce 774 m n. m. na vrcholu hory Jedlová, převýšení tratě je tedy 334 m.
Závodí se ve věkových kategoriích mužů a žen, od juniorského věku až po veterány muže 80 a víceleté a ženy 55 a víceleté. Závodu se zúčastňují hlavně naši přední vrchaři a vrchařky všech věkových kategorií, na startu bývá až 90 závodníků a mnozí bojují o body do Českého poháru v běhu do vrchu.
Zakladatelem a duší tohoto nelehkého a krásného závodu v nádherném prostředí jednoho z nejvyšších vrcholů Lužických hor je člen rumburského atletického oddílu, vytrvalec a běžec do vrchu Milan Krupka. Je nadšencem, kterých je dnes poskrovnu, sám ještě závodí ve veteránské kategorii v běhu do vrchu a účastní se republikových, evropských i světových mistrovství s dobrými výsledky.
Závod je mezi běžci oblíbený a každoročně se vracejí na obtížný terén našich nevelkých hor nejen z celé republiky, ale i ze sousedního Německa. Láká je jak strmost tratě, tak i úchvatné pohledy do krajiny, když po závodě sestupují zpět do údolí. Mnozí si zamilovali náš kraj natolik, že zde tráví prázdniny a dovolené.
Pořadatelství a organizování takového závodu, jako je běh do vrchu, není jednoduché a vyžaduje spoustu času a úsilí. Přejme si s pořádajícími, aby bylo i do budoucna hodně vůle a sil na další uskutečňování těchto i podobných akcí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail