Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Slavnostní otevření domečku Na Kopečku se již blíží

Otevření „čajového“ domečku Na Kopečku za účasti zástupců města a široké veřejnosti proběhne o víkendu 8. a 9. června. Občanské sdružení „dokořán Rumburk“ vytvořilo kulturní a komunitní centrum v historickém přístavku evangelického kostela v Rumburku. Zde by se měla konat společná setkávání lidí, které neomezují hranice církve, kultur, národů ani generací. V budoucnu zde bude otevřena čajovna a kavárna, v níž by měly být pořádány výstavy, kreativní dílny, cestopisné a vzdělávací přednášky, literárně-dramatické hudební a divadelní večery nebo promítání klubových filmů. Možnosti a prostory domečku Na Kopečku jsou otevřeny každému, kdo chce začít s jakoukoliv tvorbou, ale i těm, kdo již něco tvoří a rád by se prezentoval, ať již profesionál či amatér, zdravý nebo handicapovaný. Čajový domeček bude také sloužit jako zácvikové pracoviště pro klienty Agentury Pondělí. Zkrátka, vrátka domečku jsou otevřena všemu a všem.
Malý festiválek, jako součást zahájení provozu domečku, začíná v pátek 8. 6. v 19.00 hodin. Svou návštěvou ho poctí Jana Vébrová, písničkářka z větrného mlýna s výbornou muzikou. Rumburská mladá tvorba a poezie z Vysočiny se představí autorským čtením (J. Kodet, R. Neidhardt, R. Winter ad.).
Sobota nabízí pro každého něco. Již v deset hodin zazní vystoupení trubačů z rumburského žesťového souboru a ze SRN. Pro nejmenší je připravena loutková pohádka sboru Zvoneček z České Kamenice. Poté si můžete poslechnout bigbandový jazz orchestru Arzenal band Pavla Zelenky. Odpoledne bude pokračovat pohádkou divadelního souboru DK Rumburk a poslechem hudebního tělesa Salve Radix v čele s Reném Habichem. Nenechte si ujít představení 5g maška-rinu alternativního Divadla Demago, improvizovanou one-man show herce Jirky Maryšky s tvorbou založenou na improvizované performanci, hudbě a světelné dekoraci.
Večer bude patřit rumburské hudební skupině By No Means, která představí skladby ze svých starých alb, ale také z aktuálního snímku Demo 07.
Tečkou za dvoudenním festiválkem udělá Jam session komorního dua Honza Dvořák a René Habich, a kdo budete chtít, může se k nim přidat se svým hudebním nástrojem nebo si je jen poslechnout.
Během dne bude možné zhlédnout výstavy v prostorách „domečku“, občerstvit se domácími koláči či staročeskými plackami, pochoutkami u rumburských hasičů nebo čajem z čajového domečku. Svou činnost také představí spolupracující organizace Agentura Pondělí a ZŠ Pastelka. V neposlední řadě na vás čekají různá překvapení, která ani v programu nenajdete, tak neváhejte a přijďte se podívat!

(redakčně kráceno)

Tisk Tisk | E-mail E-mail