Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku zněl její hlas naposledy

Zpěvačka Pavla Kapitánová tragicky zahynula při návratu ze svého posledního životního vystoupení v parku Domu kultury v Rumburku v sobotu dne 21. 7. 2007.
Společně s ní při autonehodě zemřela i její manažerka. Doprovodná kapela se neštěstí vyhnula tím, že zvolila jinou cestu při návratu z Rumburku do Prahy – přes Mladou Boleslav, kdežto auto Pavly Kapitánové jelo cestou na Mělník. Nepozorný řidič narazil zezadu do jejího vozidla a způsobil tak smrtelnou autohavárii i za účasti ještě dalších vozidel.
Poslední koncert Pavly Kapitánové a jejího bandu nadchl všechny přítomné návštěvníky. Nekomerční projev, velmi dobré aranžmá hraných skladeb, texty jak vystřižené z reality života a úderný nezaměnitelný hlas, který umocňoval texty sdělované v písních.
Ředitel rumburského domu kultury byl poslední osobou, která stiskla její dlaň při loučení před odjezdem domů s tím, že koncert v Rumburku ráda uskuteční i v příštím roce. Po občerstvení v restauraci  Střelnice jí na rozloučenou při odjezdu vroucně mávali a tleskali přítomní hosté, kteří se po jejím koncertu zdrželi ve venkovním restauračním posezení.
Nepříznivý osud tak zhatil uměleckou kariéru ženy-zpěvačky, která by svými písněmi ještě dlouho měla co svému publiku sdělit a vyjevit!

Tisk Tisk | E-mail E-mail