Fleret a Jarmila Šuláková v Rumburku

Tištěné noviny 22/2007 | 14. 1. 2008 | Nezařazené

Skupina Fleret se už přes dvacet let se svým repertoárem úspěšně prosazuje na koncertních i festivalových scénách jak v celé České republice, tak i v zahraničí. Hudební styl této kapely je zcela originální a rozpoznatelný už při úvodních taktech. Hudební kořeny má Fleret ve valašském regionu, v lidových písních, ale i v muzice rockové. Toto spontánní a radostné muzikantství Fleretu dokáže rozezpívat a roztancovat i mnohatisícové publikum.
Jeho žánrově různorodou hudbu lze zařadit nejspíše do world music, a proto nebylo náhodou, že si tuto kapelu vybrala k hostování na World Tour 97 britská rocková legenda Jethro Tull.
Regionální a lidové kořeny Fleretu jsou patrné i z nástrojového obsazení: housle, fujara, klarinet, flétny, mandolína, rockový vliv je zastoupen elektrickými kytarami a bicími. To vše je podpořeno charakteristickým způsobem zpěvu, melodikou, strukturou skladeb i texty, které jejich autoři píší vtipně ve valašském dialektu. A tak, ačkoli by publikum při poslechu textů tu a tam potřebovalo mít po ruce valašsko-český slovník, některé jejich písně postupem času už doslova zlidověly.
Fleret již dlouhá léta spolupracuje s královnou lidových písniček Jarmilou Šulákovou, která dokáže svým srdečným a bezprostředním projevem nadchnout všechny posluchačské generace. Proto je Fleret zcela zaslouženě (a s úsměvem) označován za „dvorní kapelu Valašského království“.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2008/01/14/fleret-a-jarmila-sulakova-v-rumburku/