Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Lenka Filipová vystoupí v Rumburku

filipova Dům kultury Rumburk připravuje pro své příznivce koncertní vystoupení stálice naší populární i klasické hudební scény Lenky Filipové.
Tato výjimečná zpěvačka s medově zastřeným hlasem a bravurní kytaristka studovala na pražské konzervatoři a na mezinárodní hudební akademii v Paříži obor klasická kytara. Od roku 1982, kdy debutovala albem „Zamilovaná“, vydala řadu desek (např. Quo vadis, Řeka života, Con-certino I a II, Tisíc způsobů jak zabít lásku). Koncertovala i v Němec-ku, Francii, Itálii, Finsku, Japonsku, Švýcarsku, USA a Kanadě. V roce 1988 získala Grand Prix na kytarovém festivalu v nizozemských Antilách, v roce 1997 českou Grammy.
Její poslední album „The best of Lenka Filipová“, které bylo oceněné zlatou deskou, vydala v roce 2005, a jak už sám název napovídá, je kompletním průřezem její tvorby.
Základem repertoáru je výběr ze všech jejích alb se svou jedinečnou žánrovou pestrostí, obohacený navíc o kytarovou klasiku, francouzský šanson a irské lidové písničky.
Doprovod tvoří vynikající muzikanti: Mirek Linhart (akustické a elektrické kytary) a Sean Barry (irská harfa a klávesové nástroje).
Koncert Lenky Filipové má vždy naprosto neopakovatelnou a příjemnou atmosféru, a proto vás na jeden z nich srdečně zveme.
KS

Tisk Tisk | E-mail E-mail