Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pozvání na vystoupení

Koncertem známé televizní moderátorky a zároveň vynikající zpěvačky otevírá Dům kultury Rumburk sezonu Kruhu přátel hudby (KPH). Dramaturgickým záměrem pořadatele v této hudební oblasti bylo představit v průběhu roku 2008 špičkové interprety české scény. Martina Kociánová patří zajisté mezi ně.
Do divadla vstoupila prostřednictvím muzikálu. Tři roky zpívala jednu ze sólových rolí v úspěšném muzikálu Krysař. Pak už se zaměřila především na klasický zpěv. Zúčastnila se několika mezinárodních pěveckých soutěží. Pravidelně vystupuje s Triem Amadeus. Tento mozartovský projekt je mimořádný také tím, že úpravy písní i árií pro mezzosoprán a dechové trio vznikají speciálně pro jejich společné koncerty. Spolupracovala s řadou hudebních těles, například se Severočeskou filharmonií, Královéhradeckou filharmonií a Janáčkovou filharmonií Ostrava, hostovala v Hudebním divadle v Karlíně a v Městském divadle Karlovy Vary. Na společných projektech spolupracovala s Kateřinou Englichovou, Lubomírem Brabcem, Jaroslavem Svěceným či Wihanovým kvartetem.
Ve svém repertoáru má mezzosopránové i některé sopránové role, řadu písňových cyklů a oratorních skladeb. V Hudebním divadle Karlín nastudovala roli hraběte Orlowského ve Straussově Netopýrovi. V této roli se také zúčastnila turné po Japonsku, jehož součástí byly i muzikálové koncerty, na kterých zpívala Webberovy a Bernsteinovy skladby. V roce 2005 začala ve Státní opeře Praha zpívat roli 3. žínky v Rusalce. V divadle F. X. Šaldy v Liberci hostuje nejen v roli Orlovského, ale také Feneny ve Verdiho Nabuccovi. Ve své koncertní činnosti se věnuje také dětem, kde se v programu „vážná hudba nemusí být vážná“ snaží mladým lidem přiblížit W. A. Mozarta a klasickou hudbu.
KS

Tisk Tisk | E-mail E-mail