Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tíží vás dluhy, bojíte se exekutorů, nevíte jak splácet?

Odpovědi a rady hledejte v Občanské poradně Rumburk

Občanská poradna v Rumburku rozšiřuje své poradenské služby. Je totiž jednou ze 14 občanských poraden, které byly vybrány do projektu zaměřeného na dluhové poradenství. Cílem tohoto projektu je zlepšování finanční gramotnosti obyvatelstva.
Tento projekt zahájila již v roce 2007 Asociace občanských poraden za výrazné podpory ČSOB a Poštovní spořitelny. Do roku 2010 bude ve vybraných poradnách nabízeno a poskytováno občanům osobní poradenství v oblasti rodinných a osobních rozpočtů s důrazem na problematiku dluhů. To by mělo přispět k širší informovanosti občanů jak se zachovat při velkém zadlužení a podpořit je k včasné návštěvě občanské poradny, a to již při počátečních potížích se splácením hypotéky nebo jakéhokoliv úvěru. Pomoc poradny doporučujeme i občanům, kteří mají jakékoliv pochybnosti před podpisem finanční smlouvy, nebo si nejsou jisti jejím obsahem a podmínkami. Poradna také může pomoci i při sestavování rodinného rozpočtu.
Již v dubnu se tak mohou občané těšit na první otevřený seminář věnovaný dluhové problematice, který občanská poradna připravuje ve spolupráci s bankou. Občanská poradna bude včas informovat veřejnost o jeho konání a obsahu v médiích a pomocí letáků.

Pavla Nekudová
(redakčně kráceno)

Tisk Tisk | E-mail E-mail