Lipovský dřevák – povedená zábava na konec letních prázdnin

Tištěné noviny 17/2008 | 11. 9. 2008 | Nezařazené

Na takzvané Jarmareční louce v Lipové se v sobotu 30. srpna konal již druhý ročník velice povedené akce Lipovský dřevák 2008. Pořadatelům přálo počasí, přátelskou atmosféru navodila hudební produkce skupiny Rytma a spanilá tanečnice, která se dokázala před téměř žasnoucími diváky vrtět několik hodin bez známky únavy a zadýchání. Hlavním programem Lipovského dřeváku byla především řada zábavných soutěží a klání. Dřevákovského devítiboje, při němž se vrhalo kládou, motalo v bludišti, zatloukaly se hřebíky, jedl se dřevorubecký chleba, skládal se vědomostní test, třídil se odpad na čas, závodilo se sekačkami, probíhalo se opičí dráhou a vrhalo šipkami, se zúčastnilo celkem127 malých i velkých soutěžících. Ti menší, kterým závodění nešlo pod fousy, se zase do sytosti vyřádili na skákacích hradech a kolotočích, zatímco fotbaloví zapálenci využili možnosti zahrát si fotbálek uvnitř gumového a velice kluzkého bazénu.
A mezitím opodál vyřezával z dvoumetrového jasanového kmene o průměru 80 centimetrů dřevěnou sochu známý sochař Jan Švadlenka, kterého mnozí fotbaloví fanoušci znají ještě jako člena fotbalové Slávie Praha. Socha proroka je zatím umístěna v parku před Obecním úřadem v Lipové a v současné době se pro ni hledá vhodný název a přesné umístění.
Zábava trvala až dlouho do noci za skočné hudby skupiny Toxic people a o něco později skupiny Neřesti.
Komu letošní Lipovský dřevák utekl by si v příštím roce neměl tuto zábavu nechat ujít. Protože Lipovákům se to povedlo a lze doufat, že příští rok to bude zase o fous lepší.

lipovsky-drevak

 Socha z dvoumetrového jasanového kmene, kterou během dne vyřezával sochař Jan Švadlenka, ozdobí centrum obce Lipová. Foto: gdo

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: https://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: https://archivrn.rumburk.cz/2008/09/11/lipovsky-drevak-povedena-zabava-na-konec-letnich-prazdnin/