Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské gymnázium se snad dočká vytoužené rekonstrukce

Řadu krajských středních škol a také ústavů sociální péče čekají investice dotované ze zdrojů EU prostřednictvím Regionálního operačního programu.
Krajští radní rozhodli o vypsání výběrových řízení na výběr firem, které budou rekonstruovat i některé významné budovy ve Šluknovském výběžku. Rekonstrukce střechy, fasády a oken by se tak konečně mohlo dočkat rumburské muzeum. Výběrové řízení na dodavatele stavby vyhrála firma Demos na základě veřejné zakázky. Rekonstrukce muzea by měla proběhnout za 33 týdnů a neměla by převýšit deset milionů korun. Na dokončení rekonstrukce čekají oba pavilony v Domově důchodců v Krásné Lípě a ubytovací pavilon Domova důchodců ve Šluknově. Rekonstruovat by se také konečně měla i památkově chráněná budova Gymnázia Rumburk.
„Pokud vše dobře dopadne a dotace z evropských zdrojů budou schváleny, mohly by první rekonstrukční práce začít již v závěru tohoto roku,“ předpokládá ředitel gymnázia Roman Kroutil. Zároveň se ale netají se svými obavami z plánované rekonstrukce. „Zatím jsem neměl možnost jednat o podrobnostech celé přestavby, a tak ani nevím, jakým způsobem bude dotčen chod školy, zdali budeme vyučovat v náhradních prostorách, nebo jestli budeme moci některé práce přesunout na období prázdnin. To bude jasné až po výběrovém řízení, které určí dodavatele stavby,“ dodává Roman Kroutil. O tom, kdo to bude, rozhodne na základě výběrového řízení krajská rada začátkem listopadu.
Součástí rekonstrukce gymnázia, která by měla trvat nejdéle do jara roku 2010, by měla být kompletní výměna topení, rozvodů vody a odpadů. Nově by měly být vybudovány toalety a dívčí šatna v tělocvičně, kterou by mělo doplnit nové sociální zařízení – toalety a sprchy. Třešničkou na dortu by pak měl být nový kabát budovy – nová fasáda a nová okna. Předpokládá se, že si celá akce vyžádá přibližně padesát milionů korun.

Tisk Tisk | E-mail E-mail