Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V. ročník cyklistického závodu Samat tour 2008

samat-tur Poslední srpnovou sobotu proběhl již pátý ročník cyklistického závodu v Jiřetíně pod Jedlovou. Závod se stává oblíbenou tradicí v tomto ročním období a každým rokem stoupá počet účastníků i návštěvníků, a nejinak tomu bylo i letos.
Pod heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ přijelo změřit své síly a utužit fyzickou kondici více než 110 závodníků rozdělených do tří kategorií. V nejmenší kategorii do 8 let soutěžily děti s velkým odhodláním a nadšením na trati úměrně náročné jejich věku. Nejmladšímu účastníkovi byly 2 roky (Matýsek Šťáhlavský).
Zdravá a dravá soutěživost probíhá obvykle v kategorii dětí do 15 let. Kluci i děvčata bojovali opravdově a s velkou chutí. Závodní okruh zvládají ve výborném čase bez ohledu na poměrně náročný terén. V této kategorii se závodu zúčastnila mimo jiné Martinka Kratochvílová z Domova sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou, která statečně závodila i přes svůj zdravotní handicap.

V hojně zastoupené kategorii dospělých zvítězili opět zcela suverénně bratři Jiří a Tomáš Podrazilové.
K příjemné atmosféře během závodů přispěla velkou měrou společnost Cyklosport Bartys. Během závodů zajišťovala nejen servis kol zdarma, nabídla všem účastníkům občerstvení, ale zapůjčila také kola dětem z Domova sv. Máří Magdalény v Jiřetíně p/J a pomohla jim tak zapojit se do závodů.
Odměnou pro všechny účastníky 5. ročníku SAMAT Tour 2008 byl rozhodně sportovní zážitek a věcné ceny, které věnovali sponzoři akce. Nikdo neodešel s prázdnou. Ceny od sponzorů byly spravedlivě vylosovány v tombole podle startovních čísel a navíc byly ještě předány ceny za tři nejrychlejší časy v každé kategorii.
Na závěr byla ve druhém kole tomboly vylosována tři startovní čísla účastníků ze všech kategorií, jejichž majitelé si převzali hlavní ceny: horská kola a krásný velký dort věnovaný Cukrárnou Dlask.
Všichni účastníci bez rozdílu věku si odnesli žlutá trička s logem závodu a občerstvení.
Děkujeme účastníkům závodů, organizátorům a především sponzorům akce, kteří věnovali opravdu pěkné a hodnotné ceny pro všechny závodníky. Byly odměnou za námahu i motivací do dalších sportovních klání.
S heslem „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se!“ se opět těšíme na startu v dalším, již VI. ročníku cyklistického závodu SAMAT Tour 2009 ve sportovním areálu v Jiřetíně pod Jedlovou.

Tisk Tisk | E-mail E-mail