Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku byla otevřena nová střední škola

Českou hymnou, květinami a slavnostními projevy byla ve středu 3. září v obřadní síni Městského úřadu v Rumburku zahájena činnost nové rumburské střední školy – Střední odborné školy managementu a práva.
Starosta města Ing. Jaroslav Sykáček přivítal na půdě městského úřadu ředitele školy a premiérova poradce JUDr. Emila Ščuku spolu s jeho zástupcem Robertem Tonellim a dvacítkou prvních studentů, kteří zdárně prošli přijímacím řízením a prvního září zasedli do novotou vonících školních lavic.
Během čtyřletého studia, které bude zakončeno maturitní zkouškou, získají studenti znalosti z široké oblasti služeb hotelnictví a cestovního ruchu. Výsledkem by měli být odborníci, kteří budou v daném oboru schopni zastávat různé funkce v zaměstnanecké, zaměstnavatelské, ale i podnikatelské sféře.
Ředitel školy Emil Ščuka apeloval nejen na studenty, aby studiem procházeli s co nejlepšími výsledky a aby ho zakončili maturitní zkouškou, ale i na jejich rodiče, aby dětem vytvořili pro studium vhodné a motivační podmínky a byli jim oporou. „Maturita je pro vás vstupenkou do plnohodnotného života, do života moderních lidí 21. století. Bez maturity budete v tomto světě a v této společnosti, která se otevírá Evropě, ztraceni,“ zdůraznil ředitel školy dvacítce mladých lidí.
Při svém projevu poděkoval Emil Ščuka místostarostce Rumburku Aleně Winterové a ředitelce Agentury Pondělí Monice Lampové za jejich pomoc při zřizování této školy a obě dámy obdaroval květinami.
Střední odborná škola managementu a práva má v České republice již jedenáctiletou tradici. Jako první vznikla v Kolíně a postupně otevřela další pobočky, například v Hradci Králové, Jihlavě, Karviné, Praze a Brně. Rumburské pracoviště bylo otevřeno jako poslední. Studenty této školy jsou převážně Romové, kteří zde mohou získat vzdělání v oborech hotelnictví a turismus, manažer cestovního ruchu, manažer ve stavebnictví, manažer obchodu a služeb, pedagog volného času a v oboru veřejnoprávních činností.

romska-skola

Zahájení školního roku v nové rumburské střední škole se kromě ředitele školy JUDr. Emila Ščuky zúčastnil i starosta města Ing. Jaroslav Sykáček, ale také řada rodičů budoucích studentů. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail