Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Město Krásná Lípa vyhrálo v soutěži Cesty městy

Slavnostní vyhlášení výsledků celostátní soutěže Cesty městy, která je zaměřena na zklidňování dopravy, proběhlo letos v září ve Šternberku, který minulý rok získal ocenění za zdařilou regeneraci městského centra.
Vítězství v soutěži, a tím i prémii 100 tisíc korun, shodně získala za svá dopravní řešení města Krásná Lípa a Hranice. Krásná Lípa uspěla s projektem nazvaným Vnitřní komunikační systém centra Českého Švýcarska, který spočíval ve vybudování několika nových úseků cyklostezek a stezek pro smíšený provoz pěších a cyklistů. „Ocenili jsme zejména citlivé zakomponování nových stezek do terénu, včetně logické návaznosti na turistický ruch a důsledné oddělení cyklistické a pěší dopravy od provozu motorových vozidel,“ uvedl předseda hodnotící komise Jan Mužík z Ústavu urbanismu Fakulty architektury ČVUT.
V soutěži uspělo i další město z Ústeckého kraje. Zvláštní cenu společnosti 3M Česko, kterou byl radar signalizující okamžitou rychlost, získal Most s projektem nazvaným Rekonstrukce mostního objektu a výstavba okružní křižovatky. Řešení přispělo ke zklidnění dopravy a výrazně snížilo riziko střetu mezi automobily a chodci. Hranice uspěly s regenerací historického jádra, díky které se zde výrazně zklidnila doprava a větší prostor na ulici získali chodci.
Již druhým rokem je generálním partnerem soutěže společnost Škoda Auto, oficiální záštitu poskytlo Ministerstvo dopravy – BESIP.

Tisk Tisk | E-mail E-mail