Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nezvyklou učební pomůcku nabídne školákům Krásná Lípa

Už v létě si budou moci žáci základních a mateřských škol nejen ze Šluknovska, ale i z jiných oblastí, doplňovat vědomosti z přírodopisu díky nově vybudovanému naučnému areálu na školním pozemku v Krásné Lípě.
Budou se tak moci projít habrovým bludištěm se skalním hrádkem, obdivovat skalní rytiny, rozpoznávat z dřevěných plastik čolka, výra velkého či plcha zahradního. Hlavní stavební materiály, dřevo a kámen, umožní nejen poznávání přírody a získávání vědomostí, ale také odpočinek a aktivní pohyb.
A to je také smyslem tohoto projektu, zábavnou formou přiblížit dětem i široké veřejnosti typické i méně typické živočichy, rostliny a další fenomény chráněných území Českého Švýcarska. V neposlední řadě si klade za cíl přiblížit souvislosti ochrany přírody prostřednictvím velkoplošných chráněných území, zejména evropské sítě chráněných území Natura 2000. Částku 1,8 mil. Kč na výstavbu tohoto areálu získala obecně prospěšná společnost České Švýcarsko z evropských zdrojů, a kromě ní a základní školy se na vytvoření tohoto díla bude podílet také město Krásná Lípa.

Tisk Tisk | E-mail E-mail