Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Filatelisté obsadili radnici

Téměř celou zasedací síň Městského úřadu v Jiříkově zaplnilo o víkendu 15. a 16. listopadu 24 oboustranných stojanů a několik stolů plných poštovních známek, mincí, medailí, starých pohlednic a dalších historických materiálů.
U příležitosti 90. výročí založení ČSR zde pořádal Klub filatelie v Jiříkově a Klub filatelie v Neugersdorfu propagační výstavu poštovních známek a historických materiálů, kterou během dvou dnů zhlédlo okolo 150 návštěvníků. Nad výstavou převzalo záštitu město Jiříkov.
O tajemství a zajímavosti svých sbírek se se zvídavými návštěvníky podělilo šest českých sběratelů a dva jejich němečtí kolegové. Jedním z vystavovatelů je i Josef Kubíček, který se ke sbírání známek dostal již ve svých dětských letech. Původně klukovská záliba se postupem let stala koníčkem a vášní a po založení filatelistického spolku v roce 1965 se k rozsáhlým sbírkám přidala i sběratelská vyzrálost a odborný přehled.
„Výstavy pořádáme u příležitosti různých historických výročí a významných dat,“ vysvětluje Josef Kubíček a dodává, že někteří jiříkovští vystavovatelé se zúčastňují výstav i za hranicemi republiky, zejména v Žitavě a Neugersdorfu. „V současnosti máme vizi další výstavy, pravděpodobně v roce 2014 u příležitosti povýšení městyse Jiříkov na město, k čemuž došlo 1. února 1914,“ dodává Josef Kubíček a netají se ani tím, že by rádi podobnou výstavu uspořádali dříve a i v nějakém jiném českém městě, například v Rumburku.

znamky

Stojany s cennostmi, známkami, mincemi a medailemi zaplnily celou zasedací síň jiříkovské radnice. Foto: lem

Tisk Tisk | E-mail E-mail